back

Земельні питання – основні питання розвитку сільської громади

17-12-2011 | 12:01

Пленарну частину наради з питань реалізації земельної реформи та перспектив розвитку галузі тваринництва Чернігівської області, яка проходила у Прилуках, відкрив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

На початку засідання він, підбиваючи підсумки сільськогосподарського року, висловив вдячність усім, хто долучився до вирощування рекордного урожаю за всі історію Чернігівської області, який становить майже 2,5 мільйонів тонн зерна.

Голова облдержадміністрації також принагідно вручив державні нагороди: згідно з Указами Президента України Віктора Януковича директору товариства «Агрофірма імені Шевченка» Бахмацького району Григорію Бідному присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України», а директора товариства «Козацьке» Бобровицького району Сергія Чубовського – ювілейною медаллю «20 років незалежності України».

З аналізом та перспективою розвитку галузі тваринництва присутніх ознайомив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло.

За його словами, в цілому за результатами року область продемонструє самодостатність у забезпеченні продукцією тваринництва і на сьогодні є всі можливості виконати до кінця року поставлене завдання – стабілізувати поголів’я великої рогатої худоби.

На Чернігівщині вже працюють зо сучасних доїльних залів. Наразі здійснюється реалізація понад 20-ти інвестиційних проектів у молочному скотарстві. Всього у найближчі чотири роки в області має запрацювати ще понад 60 сучасних молочних комплексів, які на сьогодні знаходяться на різних стадіях будівництва.

По кількості м’ясної худоби область займає друге місце в Україні після Волинської: агро формуваннями області утримується 14 племінних та 30 товарних стад великої рогатої худоби м’ясного напрямку продуктивності, які налічують понад 11 тисяч голів.

Олександр Шанойло детально зупинився на питаннях подальшого розвитку галузі тваринництва, особливо звернувши увагу присутніх на використанні незадіяних резервів. Також він наголосив на необхідності профілактики занесення збудника африканської чуми свиней на територію області.

Як підкреслив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, основне завдання – максимально використати закладений в області потенціал та резерви розвитку тваринництва, дати поштовх до збереження та нарощування поголів’я худоби у всіх категоріях господарств. А це – створення додаткових робочих місць на селі, збільшення заробітної плати, відрахувань до бюджету тощо.

На нараді також обговорено стан земельної реформи в області, реалізацію права власності на землю, залежність формування місцевих бюджетів від результату земельної реформи та ряд інших актуальних питань.

Як зауважив начальник головного управління Держкомзему в Чернігівській області В’ячеслав Швед, наразі існує декілька проблемних питань по земельній реформі, над якими працює землевпорядна служба. Це розроблення нормативно-грошової оцінки земель у межах населених пунктів та її затвердження до кінця поточного року, розмежування земель державної та комунальної власності, інвентаризація земель, видача державних актів на право приватної власності на землю та проблеми використання земель сільськогосподарського призначення. Наголошуючи на необхідності виконання поставлених завдань найближчим часом, керівник області підкреслив: земельні питання – це основні питання розвитку сільської громади і саме від позиції сільського голови та позиції активу буде залежати результат тих процесів, що зараз відбуваються із землею.

За його словами, соціальна відповідальність бізнесу та інвесторів, що працюють на землі, має бути набагато більша, ніж вона є зараз і, перш за все, місцева група податків має доходити до місцевої громади.

«У мене велика надія на актив, що знаходиться у цій залі, тому продовження цієї розмови має бути і в районах, і на сільських сходах.

Кожна людина має право скористатися своїм земельним паєм, а наше з вами головне завдання і обов’язок – озброїти людину знаннями про те, що саме і як вона може це зробити згідно з чинним законодавством, не боячись бути ошуканою», - зауважив Володимир Хоменко.

У роботі пленарної частини наради також взяв участь перший заступник голови обласної ради Іван Коробка.Прес-служба облдержадміністрації