back

На Чернігівщину завітали діти з Луганщини

12-01-2016 | 16:45

Яскравим ствердженням того, що Україна – єдина і неподільна, є візит до Чернігівщини дітей та підлітків із Луганської області. «Ми – діти єдиної країни» – таку промовисту назву має міжрегіональна краєзнавчо-патріотична акція для учнівської молоді.

Щоб повернути святкову новорічно-різдвяну атмосферу на Луганщину та Донеччину, діти з цих областей на різдвяні канікули поїхали на відпочинок до інших регіонів України.

Про це, зокрема, говорили сьогодні, 12 січня, на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Начальник управління культури, національностей та релігій Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Аліна Адамчук під час скайп-включення повідомила, що 546 школярів з Луганщини роз’їхалися по всій Україні, де їм влаштували гостинну зустріч. Вона подякувала усім регіонам України за підтримку, за те, що мешканці Луганщини відчувають, що всі ми разом одна сім’я, одна держава.

До всеукраїнської акції радо долучилась і Чернігівщина. На запрошення голови обласної державної адміністрації Валерія Куліча 12 січня до нашої області прибула делегація із 25 школярів з міста Рубіжне, що на Луганщині.

Головною ідеєю цієї акції є взаємопідтримка, виховання національно свідомих патріотів нашої країни, формування позиції молоді щодо єдності і цілісності України.

Тож для гостей підготовлена насичена програма. В ній: і цікаві зустрічі з однолітками, і пізнавальні подорожі історико-культурними місцями Чернігівщини, участь в культурно-мистецьких та просвітницьких заходах.

Серед подарунків – екскурсії Черніговом та Батурином, перегляд вистави «Ніч перед Різдвом» у театрі імені Шевченка, пізнавально-розважальні програми в обласному Палаці дітей та юнацтва, комплексі «Базис». 13 січня, напередодні традиційного святкування Старого Нового року, на гостей чекає відпочинок біля Головної ялинки міста із щедрівками та різними святковими сюрпризами.

Важливою складовою акції є спілкування луганчан з вихованцями Ніжинського та Чернігівського педагогічних ліцеїв, Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, позашкільних навчальних закладів. Ровесники матимуть можливість обмінятися думками, поговорити про свої проблеми, задуми, мрії, підтримати один одного, висловити позицію щодо важливості жити у мирі та порозумінні.

Комфортне проживання дітям з Рубіжного буде забезпечено в дитячому таборі «Юний турист» в селі Количівка Чернігівського району.

Діти нашої області демонструватимуть традиційну українську гостинність. Вони вже готують різноманітні сувеніри та диски зі світлинами на пам'ять про перебування делегації школярів з Луганщини на Чернігівщині. Гості перебуватимуть у нас до 16 січня.Департамент інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації