back

Соціальний захист населення в області: від результатів 2015 до перспектив 2016

11-01-2016 | 14:34

На прес-брифінгу в обласній державній адміністрації 11 січня говорили про соціальний захист населення в області.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін детально зупинився на основних напрямках роботи системи соцзахисту, а також досягненнях 2015 року та перспективах на 2016. Він акцентував увагу на особливостях призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, забезпеченні соціального захисту та реабілітації учасників АТО, підтримці їх родин. Мова йшла також про допомогу вимушеним переселенцям з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, інвалідам та чорнобильцям, іншим категоріям громадян. Говорили також щодо перспектив реформування галузі на основі адресності різних видів пільг і соціальних виплат.

Як зазначив очільник Департаменту соцзахисту, з травня 2015 року надання житлових субсидій населенню проводилось за вдосконаленим і спрощеним порядком. Житлові субсидії в області отримувало понад 200 тисяч сімей. На це було спрямовано майже 474 мільйони гривень.

Державні допомоги на суму понад 892 мільйона гривень у минулому році надано понад 71-й тисячі осіб. Виплата всіх видів державних соціальних допомог проводилася вчасно, без заборгованості.

Олег Русін зазначив про нововведення Уряду щодо призначення допомоги одиноким матерям і дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. З 1 січня 2016 року має підвищитись розмір такої допомоги.

Особлива увага органів соцзахисту була зосереджена на наданні допомоги учасникам АТО та їх родинам. Так, за інформацією директора профільного Департаменту, у 2015 році 3619 родинам учасників АТО райдержадміністраціями та міськрадами надано матеріальну допомогу на суму майже 7,6 мільйона гривень. Допомогу по господарству отримали 683 родини, допомогу паливом – 907.

156 інвалідів та учасників АТО направлено до оздоровчих закладів, 167 – до реабілітаційних установ для отримання психологічної реабілітації. Десять із шістнадцяти учасників АТО, взятих на облік для надання протезно-ортопедичних виробів, технічних та інших засобів реабілітації, повністю забезпечені засобами реабілітації. Із 35-ти сімей військовослужбовців, загиблих в АТО, а також інвалідів АТО, 18 отримали квартири. На ці потреби область використала субвенцію з держбюджету в сумі 10,5 мільйона гривень. Із шести учасників АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, у 2015 році п’ятеро отримали житло (за рахунок 3,2 мільйона гривень з держбюджету).

Зупинився Олег Русін і на питанні соціального захисту та підтримці сімей переселенців з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Так, за його інформацією, в області обліковано 9918 осіб з числа переселенців (або 6692 сім'ї). Із 1085 осіб, які звернулись до управлінь соціального захисту населення, державні допомоги виплачено 997 особам. Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, призначено 5501 сім’ї з 5561. На ці потреби у 2015 році з держбюджету спрямовано 47,5 мільйона гривень.

Говорив директор Департаменту також про соціальний захист осіб з обмеженими можливостями. У 2015 році 849 осіб із числа інвалідів і ветеранів війни отримали санаторно-курортні путівки. Цій категорії громадян видано 11 автомобілів бувшого використання та 1 автомобіль з гуманітарної допомоги. Також особи з обмеженими можливостями отримали понад 17 тисяч одиниць засобів реабілітації. 24 особи з інвалідністю направлено на професійне навчання в реабілітаційну установу. Не оминув увагою Олег Русін також питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також акцентував увагу на соціальному захисті працюючого населення.

Наприкінці прес-брифінгу очільник Департаменту запевнив щодо злагодженої роботи органів соціального захисту населення і в 2016 році. Також він подякував представникам ЗМІ за широке висвітлення проблем соціальної сфери та інформування населення щодо законодавчих змін.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації