back

Володимир Хоменко зустрівся з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

13-12-2011 | 13:08

13 грудня в рамках заходів до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Олександр Соколов зустрілися з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС.

«Вже минуло чверть століття відтоді, як світ сколихнула жахлива звістка про аварію на реакторі Чорнобильської атомної електростанції, а ми й досі відчуваємо важкі наслідки тієї трагічної події», - зазначив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, звертаючись до присутніх.

«В цей день слова щирої вдячності адресуємо кожному з майже 14-ти тисяч посланців Чернігівщини, які виконували роботи безпосередньо у 30-ти кілометровій зоні. На жаль, більше двох тисяч із них вже немає серед нас. Сьогодні ми вшановуємо їхню пам'ять, пишаємося мужністю і патріотизмом, виявленими у змаганні з атомною бідою в ім’я майбутнього прийдешніх поколінь», - додав очільник області.

Чернігівщина - одна з областей, що найбільше постраждали від чорнобильського лиха. Майже вся її територія різною мірою зазнала радіоактивного забруднення, а в зону радіаційного впливу потрапило 244 населених пункти, близько 650 тисяч жителів області.

Нині в регіоні проживає майже 87 тис. постраждалих громадян, серед яких 16,5 тис. дітей, 10,7 тис. учасників ліквідації на ЧАЕС, 4,7 тис. інвалідів Чорнобильської катастрофи.

Керівник області зауважив, що обласна та районні державні адміністрації постійно працюють над вирішенням питань соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, збільшення як бюджетних призначень, так і залучених додаткових джерел фінансування.

В області на виконання Указу Президента України В.Ф.Януковича «Про заходи, пов’язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» було розроблено та забезпечено проведення заходів присвячених відзначенню роковин.

У зв’язку з відзначенням пам’ятної дати обласному відділенню Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля та Чернігівській обласній організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» з обласного бюджету виділені кошти в розмірі 34, 2 тис. грн. для надання матеріальної допомоги постраждалим внаслідок аварії.

На 2011 рік згідно з Чорнобильськими програмами, віднесеними до компетенції Міністерства соціальної політики України, на соціальний захист постраждалих громадян з державного бюджету області передбачено 50,6 млн. грн., що на 2 млн. грн.. більше, ніж у 2010 році. За 11 місяців поточного року ці кошторисні призначення повністю профінансовані.

У листопаді цього року підписано Меморандум про взаємодію та співпрацю між Чернігівської облдержадміністрацією, Чернігівським обласним відділенням Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля та Чернігівською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України».

«Обласна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування і надалі робитимуть усе можливе, щоб забезпечити реалізацію законних прав чорнобильців, поліпшити умови їх життя», – запевнив присутніх очільник області. Він побажав усім присутнім добра, здоров’я на довгі роки, благополуччя в родинах та вручив відзнаки обласної державної адміністрації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відзнаки обласної та міської рад вручили відповідно заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

Від учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до присутніх звернувся Володимир Нікітенко, інвалід війни і ЧАЕС ІІ групи, який у 1986-87 роках брав участь у будівництві доріг Чернігів-Славутич-Чорнобиль та мостових переходів у с.Карповичі та с. Тимоновичі Семенівського району в зоні радіоактивного забруднення. Він подякував представникам обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування за вагому роботу, яка проводиться на регіональному рівні щодо забезпечення реалізації законних прав чорнобильців та поліпшення умов їх життя.













Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації