back

Президент напередодні Нового року відвідав воїнів АТО: Україна пишається своїм військом і довіряє йому

31-12-2015 | 07:50

У передостанній день року Президент відвідав Луганську область, де у місті Сєвєродонецьк зустрівся з військовими – учасниками антитерористичної операції. Глава держави поспілкувався з військовими, привітав їх з Новим роком і вручив державні нагороди воїнам, що виявили мужність та героїзм, захищаючи державу.

Президент наголосив, що Україна пишається своїм військом і довіряє йому. Стабілізація обстановки на Сході держави – основний здобуток у сфері безпеки та оборони за 2015 рік, підкреслив Глава держави.

«Дорогі побратими! Про такі роки, як 2015-й, кажуть «один за три». Ми пройшли нелегкі випробовування, героїчно обороняючи Донецький аеропорт і Дебальцеве, Широкіне і Станицю–Луганську, Мар’їнку і Пєски, багато інших населених пунктів і рубежів на Сході нашої країни. Усі разом ми – вистояли», – заявив Верховний Головнокомандувач.

Президент наголосив, що Україна та усі українці зобов’язані славному українському воїнству за те, що можуть святкувати Новий рік та Різдво. «Завдяки вам, тим, хто не за теплим столом, а в холодному окопі. Хто не з келихом у руці, а з автоматом напоготові», – сказав Петро Порошенко та висловив слова великої шани і глибокої вдячності українським воїнам від усіх українців.

«Перебуваючи разом з вами тут, на передовій нашої боротьби за незалежність і свободу, ще і ще раз наголошую, що гарантом збереження української державності є нові Збройні Сили України, які, народившись у полум’ї війни 2014 – 2015 років, зміцнилися та загартувалися», – сказав Петро Порошенко.

«Збройні Сили України відновили свою боєздатність, набули бойового досвіду, наростили оперативні спроможності, покращили технічну оснащеність та забезпеченість. Створено потужне угруповання військ, здатне дати відсіч агресору у разі ескалації конфлікту на Сході України», – наголосив Верховний Головнокомандувач.

Президент наголосив на необхідності подальшого реформування сектору безпеки та оборони, модернізації Збройних Сил України за стандартами НАТО.

Глава держави зазначив, що за рік суттєво нарощено бойовий склад, здійснено перехід від застосування окремих зведених підрозділів до повноцінних військових частин, об’єднаних в оперативні угруповання. На східному напрямі створено три оборонні рубежі, обладнано понад 410 ротних та взводних опорних пунктів, триває обладнання ще сімдесяти.

Протягом 2015 року до Збройних Сил України було поставлено понад 3600 одиниць нових та модернізованих зразків озброєння та військової техніки, близько 402 тисяч одиниць ракет і боєприпасів різного призначення.

Глава держави також поінформував, що започатковано низку проектів у сфері закупівель, управління державними підприємствами, речового та продовольчого забезпечення, харчування військовослужбовців, а також забезпечення їх житлом. Власні помешкання цього року отримали понад 1300 сімей військовослужбовців.

Запровадження системи електронних закупівель дало змогу прискорити процедури торгів та заощадити понад 176 млн грн державних коштів.

Система речового забезпечення приводиться до стандартів НАТО, зазначив Президент. У 2015 році введено в дію 13 нових стандартів речового забезпечення. Протягом року війська отримали майже сто тисяч бронежилетів, стільки ж кевларових шоломів, 336 тисяч комплектів літніх польових костюмів, 216 тисяч утеплених курток, понад сто тисяч спальних мішків. Розробляються нові норми забезпечення речовим майном, куди входитимуть найсучасніші зразки бойового обмундирування та спорядження.

Президент адресував новорічні вітання і волонтерам, які відіграли значну роль у цих перетвореннях.

Разом із Верховним Головнокомандувачем військових – учасників АТО відвідали всі вищі військові керівники держави.

Прес-служба Президента України