back

Президент назвав головним завданням для СБУ ефективну боротьбу з корупцією

30-12-2015 | 08:08

Президент Петро Порошенко назвав головним внутрішнім ворогом держави корупцію. На засіданні підсумкової колегії Служби безпеки України Президент назвав боротьбу з корупцією головним завданням Служби на наступний рік та закликав забезпечити подальшу комплексну реалізацію антикорупційної політики, в першу чергу, у судовій гілці влади, правоохоронних органах та інших сферах забезпечення життєдіяльності держави.

Глава держави відзначив, що СБУ ефективно бореться з корупцією у тісній співпраці з новоствореними органами – Національним антикорупційним бюро України та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Нещодавно СБУ спільно з прокуратурою затримали високопосадовця Головного управління юстиції України в м. Києві під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 50 тисяч доларів. Крім цього, повідомлено про підозру у вчиненні злочину заступнику директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України, який вимагав неправомірну вигоду у сумі 250 тис. доларів.

«Я чекаю підвищення ефективності співпраці, ефективної демонстрації, щоб кожен українець побачив зміни у боротьбі з корупцією в Україні», – заявив Петро Порошенко.

Відзначивши, що факти корупції мали місце і в самій Службі безпеки України, Глава держави підкреслив безпрецедентні та рішучі кроки керівництва Служби у напрямку очищення рядів спецслужби від цих проблем. «Даху» чи «парасольки» ні в кого не буде, і вище політичне керівництво країни продемонструвало і буде демонструвати політичну волю, щоб корупції не було місця ні в Службі безпеки України, ні в органах державної влади», – наголосив Президент.

Ще одним завданням СБУ Глава держави назвав реалізацію системних заходів з впровадження контррозвідувального режиму в державі. Президент відзначив необхідність в умовах відкритого демократичного суспільства забезпечити ефективну протидію російській агресії та її маріонеткам – так званим «ЛНР/ДНР» та повзучої агресії, яка розповсюджується з Криму.

Президент поставив завдання перед СБУ у найкоротший термін розробити Концепцію впровадження контррозвідувального режиму в Україні, у якій передбачити зміст, структуру, принципи, завдання, механізми ефективного функціонування та підтримання контррозвідувального режиму.

Також Президент наголосив на важливості посилення протидії «тінізації» та монополізації економіки України та її деолігархізації, закликав спрямувати зусилля на протидію організованим злочинним угрупованням, вжити заходів щодо недопущення розповсюдження у державі нелегальної зброї.

Прес-служба Президента України