back

Президент взяв участь у введенні в дію ЛЕП, яка з’єднає Рівненську АЕС з Київським регіоном: Це збільшує нашу енергетичну незалежність

22-12-2015 | 07:55

Напередодні Дня енергетика України Президент взяв участь в урочистому введенні в дію повітряної лінії електропередачі «Рівненська АЕС — Підстанція «Київська», яка забезпечує електрикою столицю та Центральний і Північний регіон.

«Це збільшує енергетичну незалежність і безпеку нашої держави, робить роботу всього енергетичного комплексу України набагато більш ефективною і рентабельною», – сказав Президент під час запуску ЛЕП.

За словами Глави держави, зараз підвищується навантаження енергоблоків на Хмільницькій і Рівненській АЕС, і в загальній структурі енергобалансу України збільшується доля атомної енергетики, більше дешевої і надійної. За рік завдяки заходам, запровадженим Міністерством палива і енергетики, долю атомної енергетики вдалося збільшити з 48 до 55 відсотків. Відтепер цей показник ще зростатиме. Це дозволить мати більш конкурентноздатний тариф, кардинально зменшити нашу залежність від імпорту енергетичного вугілля.

Президент зазначив, що наступним кроком буде покращення системи енергозабезпечення Києва і Київської області. «Вже зараз ми можемо сказати, що це унеможливлює віялові відключення Київської області, які ми мали в цей самий час минулого року. Зараз ми значно підвищили надійність енергопостачання енергетичної системи України взагалі і Києві і Київської області, зокрема», – наголосив Петро Порошенко.

За словами Глави держави, друга черга цього проекту також буде запроваджуватися з інвестиційною допомогою партнерів з Європейського Союзу, про що домовлено під час зустрічей Президента з Президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером і Віце-президентом ЄК Марошем Шефчовичем. Це дозволить ще додати енергетичної потужності Києву і ще зменшити долю теплових електростанції, які працюють на вугіллі.

Президент відзначив, що фінансова підтримка спорудження ЛЕП «Рівненська АЕС — Підстанція «Київська» у розмірі 300 млн євро, яку надали ЄБРР та Європейський інвестиційний банк на надзвичайно вигідних умовах, зіграла визначальну роль в реалізації цього проекту. «Укренерго» та НАЕК «Енергоатом» профінансували ще 100 млн євро. «Це вдалий приклад нашої співпраці з Європейським Союзом. Це вдалий приклад збільшення енергетичної безпеки України, збільшення потужності України, що значно сприяє інвестиційному клімату», – наголосив Петро Порошенко.

Президент відзначив роль Міністерства та Міністра енергетики в цьому процесі.

За словами Глави держави, найближчим часом Парламент має розглянути розроблені проекти законів про державного регулятора і про ринок електроенергії. «Кардинальна реформа всього енергетичного сектору збільшує енергетичну незалежність, безпеку і впевненість в майбутньому», – наголосив Президент.

Глава держави привітав всіх енергетиків з професійним святом, побажав миру, добра, злагоди. «Це дуже добрий подарунок напередодні професійного свята Українському народові, промисловості і державі Україна. Енергетика сьогодні – запорука нашої впевненості в завтрашньому дні, і вона може розвиватися в умовах, коли політики, держава, загальносвітова коаліція на підтримку України – ми забезпечимо розвиток мирного процесу», – заявив Президент.

Глава держави віддав команду на підключення лінії, після чого розпочався її вивід на встановлену потужність.

У церемонії запуску нової лінії електропередачі взяли участь Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, в.о. Директора ДП «НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук та президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський. У Центральній диспетчерській також були присутні представники Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, урядовці.

Довідка: Магістральна лінія електропередачі «Рівненська АЕС – Підстанція  «Київська» дозволить уперше з 1986 року повноцінно забезпечити потужності для столичного регіону, збільшити потужність для Київського енерговузла на 700 мегават, а також змінити баланс електрогенерації та збільшити відсоток атомної енергії – дешевого джерела електроенергії, потужності якої були обмежені мережами. Це, в свою чергу, дозволить зменшувати об'єми теплової генерації, а відтак – скоротити спалювання дефіцитного вугілля.

Будівництво лінії та додаткового трансформаторного поля на підстанції «Київська» велося протягом 4-х років. Проект фінансувався державними «НАЕК Енергоатом» та «НЕК «Укренерго», а також Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та Європейським Інвестиційним Банком.

Прес-служба Президента України