back

У понеділок буде офіційно оголошено про продовження санкцій проти Росії - Президент

21-12-2015 | 07:50

Президент Петро Порошенко повідомив, що завтра буде офіційно оголошено про продовження ще на півроку санкцій проти країни-агресора Росії за невиконання Мінських угод.

"У п'ятницю Рада ЄС прийняла рішення про безумовне продовження санкцій до 31 липня 2016 року - це формат єдності ЄС і солідарності з Україною", - сказав Президент в інтерв'ю телеканалу "Інтер" і додав, - "у понеділок в Брюсселі буде офіційне оголошення цього важливого для України рішення".

"Мінські угоди - це формат світової, глобальної підтримки, як мотивація для країни-агресора виконати всі без виключення положення, починаючи від припинення вогню, і завершуючи виведенням окупаційних військ з нашої території і повернення українського контролю над неконтрольованою ділянкою кордону. Починаючи від звільнення заручників, включаючи Надію Савченко, Олега Сенцова та інших, і завершуючи політичними процесами щодо повернення українського суверенітету над окупованими територіями", - наголосив Петро Порошенко.

"Якщо цього не робиться - є санкції", - констатував Президент.

Глава держави зазначив, що Росія проводила активну роботу, спрямовану на те, щоб розколоти єдність Європейського Союзу і скасування автоматичного продовження санкцій. Саме тому, зауважив Петро Порошенко, значна частина його переговорів була присвячена питанню "безумовного, без обговорення, продовження санкцій проти Російської Федерації як інструмента відповідальності за невиконання Мінських угод".

Прес-служба Президента України