back

Рішення про безвізовий режим стане першим відчутним результатом нашої співпраці з ЄС – Петро Порошенко

18-12-2015 | 07:58

Президент Петро Порошенко чекає від Європейської Комісії завтра, 18 грудня, оголошення принципового рішення щодо питання запровадження безвізового режиму між Україною та країнами «Шенгенської зони».

«Я для цього приїхав у Брюссель. Для того, щоб у ході відвертого діалогу ми зняли всі перешкоди для того, щоб завтра було оголошення важливого рішення про те, що Україна виконала критерії Плану дій з лібералізації візового режиму», – сказав Глава держави під час спільної прес-конференції з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Президент назвав це рішення особливо важливим для України та українців, якого вони чекали сім років. «Я стояв на початку цього процесу. Думаю, що всі ми розуміємо, наскільки це важливо. Це перший відчутний результат нашої співпраці з Євросоюзом, і дуже сподіваюся, що внаслідок цих консультацій Європейська Комісія буде готова внести на розгляд Ради Європейського Союзу та Європейського Парламенту законодавчу ініціативу про скасування візового режиму з Україною в першій половині 2016 року», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що Україна й надалі продовжуватиме впровадження системних реформ у сфері юстиції, внутрішніх справ, а також боротьбу з корупцією, включаючи забезпечення функціонування антикорупційних органів, органів повернення активів тощо.

«Наші успіхи на шляху реформ є єдиною гарантією позитивного рішення країн-членів ЄС та Європарламенту про найшвидше запровадження безвізового режиму України і ЄС. Треба розуміти, що це важливий етап», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що під час цього візиту у Брюссель мав низку зустрічей з керівництвом країн-членів Євросоюзу, на яких було чітко заявлено – у своєму рішенні про підтримку вони чітко орієнтуватимуться на рішення Єврокомісії.

Прес-служба Президента України