back

Новий формат дискусії: зустріч голови ОДА з головами комітетів Громадської ради

15-12-2015 | 18:55

Голова облдержадміністрації Валерій Куліч провів сьогодні зустріч з головами комітетів Громадської ради при ОДА. Зустріч відбулася з ініціативи Громадської ради, оскільки, за словами її голови Вадима Антошина, виникає чимало непорозумінь у взаєминах представників громадськості та службовців облдержадміністрації.

На думку членів Громадської ради, в управліннях та департаментах ОДА мали б більше прислухатися до їх думки, з більшою увагою розглядати пропозиції та звернення. Йшлося, зокрема про кадрові призначення, доступ до публічної інформації, створення в ОДА окремого структурного підрозділу, який би займався питаннями охорони культурної спадщини.

Голова облдержадміністрації, відповідаючи на поставлені запитання, зауважив, що більшість озвучених проблем полягає не у відсутності чи наявності певних структур, а у дотриманні чи порушенні вимог законодавства, сумлінності виконання службових обов’язків посадовцями будь-якого рівня.

— Ми повинні знайти ту тонку межу, яка розділяє розвиток і збереження культурної спадщини. Прагнення зберегти історичне обличчя міста не має заважати його розвиткові та розбудові, — зазначив Валерій Куліч. І ще один дозвільний орган, як, до речі, і проплачені масові протести, може стати зайвою корупційною складовою для будівельного бізнесу. Тому створення ще одного департаменту в ОДА її голова вважає недоцільним.

Своїм пріоритетним завданням на посаді голови облдержадміністрації Валерій Куліч назвав створення в області умов, якнайбільш сприятливих для розвитку економіки. Якщо вона успішно розвиватиметься, стане можливим збільшення зарплати працівникам бюджетної сфери, вирішення низки екологічних питань, реалізація численних соціальних проектів.

Великі надії у розв’язанні проблем області голова ОДА покладає на створення об’єднаних економічно спроможних територіальних громад. Як показує досвід цього року, децентралізація дозволяє органам місцевого самоврядування розпоряджатися значно більшими бюджетними сумами і спрямовувати їх на нагальні проблеми громади. Наприклад, завдяки децентралізації, міський бюджет Чернігова зріс на 112 мільйонів гривень.

У ході зустрічі було обговорено ще цілу низку питань. Зважаючи на змістовність розмови, було вирішено проводити такі зустрічі систематично.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації