back

Президент дав старт новому паспорту громадянина України

15-12-2015 | 07:52

Президент Петро Порошенко називає революційним кроком для держави запровадження з 1 січня 2016 року паспорта громадянина України нового зразка у формі пластикової картки.

«Початок виготовлення українських паспортів у вигляді ідентифікаційних карток – це справжня революція, останнє «прощавай» Радянському Союзу, радянському паспорту», – сказав Петро Порошенко під час відвідин Державного підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна», де він ознайомився з процесом виробництва бланків паспорта громадянина України нового зразка.

Президент нагадав, що формат діючого українського паспорта був затверджений ще у перший половині XX століття.

Глава держави підкреслив, що запровадження паспортів нового зразка було здійснено в рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС та заходів з євроінтеграції. План дій щодо безвізового режиму передбачає заходи з виготовлення і переведення від пострадянської до європейської системи ідентифікації особи. «Ми це зробили за дуже короткий термін», – наголосив Петро Порошенко.

Президент відзначив, що запровадження документів ідентифікації особи нового зразка є надзвичайно важливим у контексті його візиту найближчими днями до Брюсселю, де обговорюватиметься рішення Європейської комісії щодо завершення оціночної місії з виконання Україною вимог щодо безвізового режиму і рішення Європейської Ради про продовження санкцій проти Росії за неімплементацію Мінських угод.

Глава держави також підкреслив, що запровадження електронних карток є важливим для забезпечення національної безпеки держави. Підробити ідентифікаційну картку громадянина України буде майже неможливо через величезну кількість рівнів захисту, які гарантують збереження інформації. «Це є і національна безпека, і безвізовий режим, і електронне самоврядування», – заявив Петро Порошенко.

Президент наголосив на тому, що вартість нового документу буде доступною. «Багато років нас годували тим, що держава не здатна це робити, що для виготовлення подібних карток потрібні приватні компанії, пов'язані з корупцією, на які буде витрачатися величезна кількість державних коштів. На сьогоднішній день ми говоримо, що це має коштувати в межах 100-160 гривень без ПДВ», – зазначив Петро Порошенко.

На переконання Президента, окрім паспортних даних, картка-документ має містити й інші дані про громадян, зокрема, ідентифікаційний номер, податкову історію, медичні дані. Він висловив переконання, що Верховна Рада ухвалить рішення про розширення меж використання карток.

У документі врахована пропозиція громадян України щодо дублювання інформації двома мовами – українською і англійською. Глава держави висловив сподівання, що Поліграфкомбінат «Україна» забезпечить Державну міграційну службу необхідною кількістю карток у повному обсязі – до 45 тисяч таких карток на добу.

Президента під час відвідування комбінату супроводжували Заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Таранов, голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк, директор ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» Максим Степанов.

Прес-служба Президента України