back

Область в цілому готова до початку опалювального сезону

06-10-2011 | 09:59

Готовність паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років обговорено на виїзному розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації у Корюківському районі, яке провів голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Як повідомив начальник головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віктор Геращенко, готовність основного та допоміжного обладнання енергозабезпечуючих підприємств в середньому складає 85% від річного плану.

Теплове господарство налічує 1185 котелень, з яких підготовлено 1176 котелень (99,2%). Не завершено у повному обсязі роботи з підготовки 9 котелень у містах Чернігів та Прилуки, Варвинському, Козелецькому, Куликівському, Прилуцькому районах.

Водопровідно-каналізаційне господарство в цілому підготовлено до зими на 95% від намічених обсягів.

Зокрема, проведено заміну 17,1 км водопровідних мереж (100,0%) та 5,6 км каналізаційних мереж (100,0%). Слід відмітити, що маючи значний знос водопровідних та каналізаційних мереж, зовсім не планували виконувати роботи по їх заміні у Козелецькому, Менському, Новгород-Сіверському та Щорському районах.

Комплексно підготовлено до зими 6895 будинків (98% від плану), у тому числі 4732 (97,9%) житлових будинків комунальної власності.

По основних видах ремонтних робіт у комунальному житлі проведено ремонт 97,5% покрівель, 97,9% опалювальних систем, 100% систем гарячого водопостачання, 98,8% холодного.

Стовідсоткові показники готовності житлового фонду у Бобровицькому, Коропському, Новгород-Сіверському, Сосницькому районах.

Повільно йде робота з комплексної підготовки будинків до зими з видачею паспортів готовності у Менському, Куликівському, Семенівському та Ріпкинському районах де показник комплексно підготовлених будинків відповідно до плану найнижчий по області.

По об’єктах бюджетної сфери станом на початок жовтня підготовлено практично всі школи, дитячі садки та лікарні.

Відповідно до бюджетних призначень на даний час запас вугілля складає 6,4 тис. тонн (45,5% від потреби), торфопродукції – 5 тис. тонн (63,4%), дров – 11,1 тис. м куб. (53,6%).

З відставанням проходить завезення твердого палива на освітянські об’єкти у Бахмацькому, Горонянському, Ічнянському Коропському, Ріпкинському, Сосницькому районах.

Віктор Геращенко наголосив: своєчасний початок та стабільне проходження опалювального періоду залежить від рівня розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

Підприємствами теплоенергетики та котельнями промислових підприємств, які надають теплову енергію бюджетним установам та населенню, з початку 2011 року (станом на 30.09.2011) спожито природного газу на суму 260,8 млн грн, сплачено 218,5 млн грн або 83,8%.

Всіма комунальними теплопостачальними підприємствами розроблені графіки погашення заборгованості, виконання яких знаходиться під постійним контролем облдержадміністрації.

Рівень розрахунків за спожиту електричну енергію в середньому по області складає 99,7%, в т.ч. по підприємствах житлово-комунального господарства – 100,0%, установах і організаціях, які фінансуються з місцевих бюджетів – 99,4%, установах державного бюджету – 90,7%, населення – 106,7 відсотків.

Загальний борг споживачів за відпущену електричну енергію, з урахуванням боргів минулих років, станом на 01.09.2011 становив 18,4 млн гривень. Розрахунки ВАТ ЕК „Чернігівобленерго” з ДП „Енергоринок” складали 100%.

Через брак обігових коштів підприємства житлово-комунального господарства не в змозі виконати у повному обсязі підготовчі роботи. У першу чергу це викликане дією економічно необґрунтованих тарифів.

Загальна сума дебіторської заборгованості підприємств галузі станом на 1 вересня становила 124,2 млн грн, у порівнянні з початком року збільшилась на 5,3 млн грн або на 4,6%.

Найбільша питома вага у структурі дебіторської заборгованості – це борги населення – 56,6 % (70,3 млн грн) та борги комерційних споживачів – 16,2 % (20,1 млн грн).

Заборгованість бюджетних установ та організацій, які фінансуються з державного бюджету, за послуги теплопостачання станом на 01.09.2011 становила 5,1 млн грн.

Загальний обсяг кредиторської заборгованості підприємств на 1 вересня цього року становив 237,2 млн грн, у порівнянні з початком року збільшився на 3,4 % (на 7,9 млн грн).

Не вирішено питання обслуговування внутрішньобудинкових і зовнішніх мереж теплопостачання у смт Ладан Прилуцького району та смт Гончарівське Чернігівського району.

Неналежна увага на місцях приділяється обслуговуванню внутрішньобудинкових систем газопостачання.

За підсумками розгляду даного питання голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко дав ряд доручень.

Зокрема, він наголосив на обов’язковій узгодженості дій всіх служб, від яких залежить нормальне проходження опалювального сезону, з місцевою владою.

Керівник області доручив керівникам районів та міст на тримати на постійному контролі питання проходження опалювального періоду на об’єктах житлово-комунального господарства, енергетики та соціальної сфери.

Також за дорученням голови облдержадміністрації ще до офіційного початку опалювального сезону до тепла будуть підключені лікарні, дитячі садки та ряд інших об’єктів соціальної сфери.

Принагідно Володимир Хоменко зобов’язав керівництво районів та міст проїхати та особисто пересвідчитися у готовності вищеназваних об’єктів до зими.

«Наше завдання – забезпечити тепло у кожній оселі. Саме від того, як ми з вами спрацюємо, залежить оцінка, яку владі поставлять люди», - наголосив очільник області.Прес-служба облдержадміністрації