back

Чернігівщина заробляє та економить з ProZorro

11-12-2015 | 17:02

Проект електронної системи публічних закупівель ProZorro створено представниками бізнесу та волонтерами за участю Міністерства економіки і торгівлі та міжнародних донорів. У більшості країн світу ProZorro вважається найкращою моделлю державних електронних закупівель.

ProZorro суттєво знижує ризик проведення корумпованої закупівлі завдяки відкритості всіх процедур. Після закінчення тендеру кожен бажаючий має можливість побачити пропозиції усіх учасників. Також кожен учасник має можливість оскаржити результати торгів, що відбулись.

Можливістю здійснити закупівлі через систему ProZorro скористалися й на Чернігівщині: розпочато 31 електронну закупівлю товарів. П’ять процедур успішно завершено: відділ освіти Борзнянської райдержадміністрації закупив шини для автобусів на суму 10,8 тисяч гривень, відділ культури і туризму Семенівської райдержадміністрації придбав ноутбук за 6,9 тисячі гривень, Городнянський психоневрологічний інтернат — ватні матраци на 4375 гривень, управління соціального захисту населення Ріпкинської райдержадміністрації закупило дрова на 36,8 тисячі гривень, а Прилуцька центральна лікарня — торфобрикет на 190,4 тисячі гривень.

Крім того, чотирнадцять розпорядників бюджетних коштів, розташованих на території області, але не підпорядкованих облдержадміністрації, розпочали 192 електронні процедури. А 31 з них успішно провели.

На закуплене передбачалося витратити з бюджету 1045,6 тисячі гривень. Фактично ж витрачено 937,3 тисячі гривень. Тобто вдалося заощадити 108,3 тисячі гривень бюджетних коштів або 10,4 % запланованого.

Крім того, 56 бізнесових структур області взяли участь у 225 електронних закупівлях. В результаті 34 підприємства перемогли у 105 тендерах. На сьогодні вже підписано 27 контрактів на 23,6 мільйона гривень.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації