back

Реалізація Проекту ЄС в області продовжується

09-12-2015 | 15:47

Минулого тижня відбулося засідання Ради Проекту Європейського Союзу «СlimaEast: Збереження та стале використання торфовищ», що впроваджується ПРООН в Україні. До Ніжинського району завітали директор Представництва ПРООН в Україні Янтомас Хіемстра, представники Мінприроди України, представники структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації, голова Ніжинської райради та Ніжинської райдержадміністрації.

На засіданні Ради підбиті підсумки реалізації проекту у 2015 році та намічений план роботи на наступний рік.

При підтримці проекту в 2015 році було відновлено роботу на меліоративній системі «Смолянка» (шлюз №13), створено РЛП «Ніжинський» площею 6122,6991 гектарів та створено об'єднання обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів «Чернігівщина екологічна».

В рамках створення об'єднання обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів «Чернігівщина екологічна» відбулось відкриття кооперативу із переробки молока у селі Кукшин Ніжинського району та ознайомлено з кооперативом із виробництва паливних брикетів, який створюється на території с.Вертіївка Ніжинського району.

Основною метою Проекту є створення моделі відновлення деградованих торфовищ Чернігівського регіону, що дозволить відродити їх екосистемні функції та економічну цінність, розширити площу природоохоронних територій, зберегти біорізноманіття та залучити місцеві громади до вирішення питань раціонального землекористування.

Та головне – це та користь, яку отримають територіальні громади Ніжинського району, що задіяні у ході реалізації цього Проекту. Адже завдяки йому будуть започатковані ефективні практики використання біомаси для місцевих потреб, підвищиться прибутковість відновлених земель і, звичайно ж, будуть створені нові робочі місця.

Робота Проекту на території Ніжинського району продовжується.

Сподіваємося, що досвід громади Ніжинського району спонукає приєднатися інші громади до реалізації Проекту ЄС.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації