back

Напрямки удосконалення соціальних виплат в області розглянула робоча група

22-11-2011 | 13:55

22 листопада заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус провела засідання робочої групи з питань реалізації основних напрямків удосконалення системи соціальних виплат населенню.

Про стан виплат одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” у 2011 році, поінформувала начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Оксана Сердюк. За її словами, згідно з п’ятьма відповідними Указами Президента України у 2011 році почесне звання „Мати-героїня” присвоєно 472 жінкам області. Передбачена державою виплата одноразової винагороди таким жінкам здійснюється відповідно до порядку, затвердженого щорічною постановою Кабінету Міністрів України. Сума винагороди обчислюється, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно звання. У 2011 році сума винагороди становить 9410 гривень.

Для прискорення виплати винагороди у липні поточного року було внесено зміни до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо затвердження форм заявки про виділення бюджетних коштів для здійснення виплати одноразової винагороди жінкам. Таким чином, нова форма заявки не передбачає зазначення номеру посвідчення про присвоєння звання, достатньо лише копії оприлюдненого Указу Президента України. Це дозволило значно прискорити роботу з виплати винагороди.

Як наголосила Оксана Сердюк, проблем з виплатою винагород в області немає, скарги від громадян не надходять. Видача ж посвідчень не залежить від місцевих структур, документи на Київ готуються та передаються оперативно.

Про проведення соціального супроводу сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, розповіла в.о. директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніна Кононенко. Вона зазначила, що соціальна робота з неблагополучними сім’ями – один із основних напрямків діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Так, протягом 2011 року таким родинам надано майже 13 тисяч соціальних послуг. Найпоширенішими видами соціальної допомоги є консультування та вирішення соціально-педагогічних проблем.

Проблеми родин, які найчастіше допомагають вирішити центри – це подолання складних життєвих обставин, проблемні стосунки в сім’ї через алкогольну чи наркотичну залежність, зневажливе ставлення до батьківських обов’язків тощо. У порівнянні з 2010 роком цьогоріч кількість родин, охоплених соціальним супроводом, зросла на 3%.

У результаті здійснення супроводу вдається налагодити соціальні зв’язки сім’ї, вирішити житлово-побутові проблеми, оформити необхідні документи, отримати допомогу в лікуванні, влаштуватися на навчання та працевлаштуватися тощо. Зазвичай працівники центрів досягають позитивного результату під час соціального супроводу неблагополучних родин (93% від усіх знятих із соціального супроводу сімей).

Серед проблемних питань роботи центру Ніна Кононенко назвала нестачу регіональних тренерів, які могли б навчати районних спеціалістів здійснювати фаховий соціальний супровід. Також, на її думку, необхідно на державному рівні посилити контроль за виплатами допомоги на дитину, оскільки частішають випадки нецільового використання цих грошей, від чого страждають інтереси дитини.

Підсумовуючи засідання робочої групи, Наталія Білорус зокрема акцентувала увагу на необхідності проведення в районах області відповідних нарад із сільськими, селищними головами щодо вчасного виявлення проблемних сімей, де виховуються маленькі діти, та інформування про це відповідних служб. Адже тільки спільними зусиллями, небайдужим ставленням усіх до таких проблем можна попередити трагічні випадки, які часом трапляються.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації