back

Геннадій Зубко: Верховна Рада України має підтримати закони щодо продовження реформ в країні

08-12-2015 | 08:29

На цьому пленарному тижні важливо розглянути проекти Держбюджету на 2016 рік і зміни до Податкового кодексу, ухвалити законопроекти щодо державної служби, дерегуляції ведення бізнесу і ринку газу. Про це сказав Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час засідання погоджувальної ради голів фракцій і комітетів Верховної Ради України.

Він закликав депутатів відповідально поставитися до цих питань. Урядовець зазначив, що в середу на розгляд Уряду буде винесено остаточний варіант проекту бюджету на 2016 рік. Після цього його можна буде направити на розгляд в парламентські комітети.

«Бюджет – це той документ, який формує політику держави на наступний рік. Нам потрібно чітко зрозуміти точки росту, які у нас з’явились. Це, в першу чергу, збільшення місцевого самоврядування і наповнення місцевих бюджетів. За 10 місяців цього року вони були наповнені додатково на 24 мільярди гривень. Це гроші, які безпосередньо ідуть в економіку країни», - наголосив Віце-прем'єр-міністр України.

Геннадій Зубко закликав депутатів направити свої конкретні пропозиції щодо формування проектів Податкового кодексу та Державного бюджету на наступний рік. Він додав, що Уряд і фракції коаліції зараз ведуть спільну дискусію щодо формування державного бюджету на 2016 рік.

Урядовець зазначив, що органи місцевого самоврядування вже почали ухвалювати свої бюджети розвитку.

«Підтримка місцевого самоврядування, закладена в коаліційній угоді і в програмі дій Уряду, дала можливість у цьому році передбачити майже 3 мільярди гривень у Державному фонді регіонального розвитку на інвестиційні проекти. Можу запевнити вас, що в бюджеті 2016 року ця програма буде збільшена і на підтримку місцевого самоврядування, і на підтримку територіальних громад, які вже об’єднались», - сказав він.

За його словами, доцільно провести додатковий день пленарних засідань, щоб розглянути найважливіші питання, зокрема, 49 законів, що стосуються дерегуляції.

Віце-прем'єр-міністр України наголосив, що питання децентралізації нерозривно пов’язане із реформуванням державної служби. Після ухвалення закону про державну службу, наступним кроком стане ухвалення закону про службу в органах місцевого самоврядування.

«Це стане переломним моментом у подоланні бюрократичної машини. Прошу вас підтримати і проголосувати за закон про державну службу», - звернувся він до депутатів.

Геннадій Зубко наголосив також на важливості підтримати законопроекти щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу і зміни до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу. За його словами, ці закони дозволять практично завершити формування ринку природного газу.

Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що кожен міністр, окрім публічного звіту, може також прозвітувати за рік роботи у профільному парламентському комітеті і розказати про плани на наступний рік.


Прес-служба Віце-прем`єр-міністра України