back

Збори адміністративно-господарського активу Варвинського району

30-09-2011 | 10:10

29 вересня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко провів збори адміністративно-господарського активу Варвинського району.

Участь у заході взяли народний депутат України, голова депутатської групи „Реформи заради майбутнього” у Верховній Раді України Ігор Рибаков, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Микола Стрілець, голова Варвинської районної державної адміністрації Петро Бакуменко, голова Варвинської районниї ради Володимир Петренко; керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації; керівники підприємств, установ і організацій району; депутати районної ради; селищний, сільські голови; директори загальноосвітніх шкіл; працівники освітянської галузі району; працівники Гнідинцівського газопереробного заводу ВАТ “Укрнафта”; представники громадськості.

Народний депутат України Ігор Рибаков привітав жителів Варвинщини зі знаковою подією – відкриттям мосту через річку Удай біля села Журавка, який має відчутно покращити життя людей та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю з районом.

Голова депутатської групи „Реформи заради майбутнього” у Верховній Раді України також привітав освітян з професійним святом та вручив нагороди кращим педагогічним працівникам району, учням переможцям олімпіад та конкурсів.

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко у своєму виступі підкреслив: міст, який відкрито – не останній в цьому році. Ведеться будівництво ще трьох мостів у Бахмацькому, Ніжинському і Носівському районах, які найближчим часом також будуть введені в дію. Все це – реальні кроки на шляху реалізації курсу реформ, проголошеного Президентом України Віктором Януковичем,

Він наголосив: сьогодні зусилля обласної державної адміністрації спільно з обласною радою спрямовуються на концентрацію наявних можливостей та ресурсів для виконання завдань Програми соціально-економічного розвитку та впровадження загальнодержавних реформ на місцевому рівні.

Регіональним втіленням Президентської Програми економічних реформ в області стала прийнята середньострокова Програма «Чернігівщина–2015. Спільний шлях до добробуту».

Основними пріоритетами цієї Програми визначено :

- відновлення потенціалу та модернізація базових секторів економіки;

- поліпшення бізнес-клімату й залучення інвестицій;

- збереження позитивної динаміки виробництва сільськогосподарської продукції та її конкурентноспроможності;

- реформування гуманітарної сфери;

- підвищення стандартів життя населення.

Вдалося відновити позитивну динаміку в інвестиційній діяльності. За перше півріччя залучено інвестицій на 27% більше (730,8 млн грн), ніж за аналогічний період минулого року. Приріст іноземних інвестицій з початку року склав 3,3%.

Стратегічне значення для розвитку області має агропромисловий комплекс, який формує 40% валового регіонального продукту. Взято курс на інтенсивний розвиток сільського господарства та забезпечення максимальної переробки сільгосподарської сировини.

На підтримку сільськогосподарської галузі в області прийнято три регіональні цільові програми.

За січень-серпень всіма категоріями господарств вироблено валової продукції сільського господарства майже на 5% більше минулорічного.

В контексті розбудови інфраструктури аграрного ринку взято курс на будівництво високотехнологічних сховищ для зберігання картоплі та овочів.

Логічним завершенням створення ланцюга заготівельних структур має стати створення в регіоні оптового ринку сільгосппродукції.

Володимир Хоменко акцентував увагу на тому, що область очікує валовий збір зерна понад 2 млн. тонн, що майже на третину більше минулорічного врожаю та висловив подяку працівникам сільськогосподарської галузі району за плідну самовіддану працю і вагомий внесок у досягненні областю таких результатів.

«Реалізувати всі ці задуми і плани в життя можливо лише завдяки конструктивній співпраці виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Ми всі маємо зрозуміти, що основне завдання посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування – це усвідомлення своєї відповідальності за вирішення поточних і стратегічних завдань. Не проявляти байдужості, безпорадності, а брати активну участь у здійсненні економічних перетворень на підпорядкованих територіях», - підкреслив очільник області..

Враховуючи те, що зібрання проходило напередодні професійного свята педагогів – Дня працівників освіти, голова облдержадміністрації звернувся до присутніх освітян Варвинщини.

Він зауважив: значення роботи педагога з кожним роком зростає, бо в суспільстві, державі все більше утверджується розуміння пріоритетності освіти у вирішенні питань соціально-економічного розвитку.

Саме тому 2011 рік проголошений Роком освіти та інформаційного суспільства.

Серед ключових пріоритетів області він виокремив реформування гуманітарної сфери, насамперед, освіти і медицини. Першими її результатами є вже відкритті в цьому році 19 дошкільних закладів, два з яких у Варвинському районі. Всього ж до кінця року їх буде відкрито більше 30.

У середній освіті створено освітні округи та визначено 115 опорних шкіл.

Для забезпечення підвозу учнів до базових шкіл протягом дії програми «Шкільний автобус» за рахунок різних джерел фінансування придбано 175 шкільних автобусів. Володимир Хоменко зазначив, що цього недостатньо, тому протягом наступних декількох років програма буде продовжуватися, щоб охопити підвезенням до школи усіх дітей, які цього потребують.

Прийнято чотири регіональні програми, реалізація яких сприятиме подальшому створенню належних умов навчання, виховання та організованого дозвілля школярів.

В 2012 році планується значно покращити матеріально–технічне становища навчальних закладів області, зокрема і у Варвинському районі.

За словами голови облдержадміністрації, у планах на наступний рік – проведення у районі реконструкцію приміщень загальноосвітньої школи, дошкільного навчального закладу „Казка” в селищі Варва, будівництво модульної котельні у Мармизівській загальноосвітній школі та в дошкільному навчальному закладі села Антонівка, а також автономної котельні в Журавській загальноосвітній школі, добудову дошкільного навчального закладу в селі Озеряни.

Крім закладів освіти, планується також провести реконструкцію поліклінічного відділення та газової котельні Варвинської центральної районної лікарні, районного Будинку культури та центральної районної бібліотеки в селищі Варва, медичної амбулаторії в селі Журавка, ремонт покрівлі Будинку культури в селі Озеряни, реконструкцію двох артезіанських свердловин та системи водопостачання в селі Калиновиця.

Володимир Хоменко зауважив, що в реалізації цих масштабних планів область розраховує на допомогу народного депутата України Ігоря Рибакова.

«Ключовою фігурою в освіті був і залишається вчитель. Ми розуміємо, від того, якою якістю знань озброїмо сьогодні учнів, кваліфікацію якого рівня отримають сьогоднішні студенти, залежить подальший розвиток нашого Чернігово-Сіверського краю, держави в цілому.

Педагога в школі має тримати не тільки відданість улюбленій справі, а й належна винагорода та глибока повага всіх співгромадян. Тільки так ми зможемо заохотити найкращих випускників обирати вчительську професію, зупинимо процес переходу з школи молодих перспективних кадрів до інших сфер діяльності.

Тільки об’єднаними зусиллями органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та працівників освітянської галузі зможемо в повній мірі реалізувати нашу спільну мету – створити систему якісної доступної освіти та належні умови для самореалізації особистості, забезпечити гідні умови праці педагогів», - наголосив голова облдержадміністрації.

Він привітав освітян з професійним святом та подякував їм за невтомну, плідну і творчу працю, без якої важко уявити міцну державу з потужним стабільним виробництвом і високим рівнем духовності та вручив відзнаки облдержадміністрації.

Прес-служба облдержадміністрації