back

Президент обговорив з главами зовнішньополітичних відомств Литви та Швеції виклики безпеці у Європі та європерспективи України

18-11-2015 | 07:57

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з міністрами закордонних справ Литви та Швеції Лінасом Лінкявічюсом та Маргот Вальстрьом, які перебувають в Україні з робочим візитом.

Головна увага під час зустрічі була приділена ситуації на Донбасі, стану виконання Мінських домовленостей, а також глобальній боротьбі з тероризмом з огляду на нещодавні терористичні атаки, що мали місце у Парижі.

Президент та міністри висловили спільне бачення щодо необхідності об’єднання зусиль міжнародної спільноти для попередження та подолання тероризму. «Ми стоїмо пліч-о-пліч з Французьким народом і Президентом Франції, французьким Урядом у боротьбі з тероризмом», – наголосив Президент України.

Глава держави подякував міністрам за їх активну політичну підтримку України, а також значну практичну допомогу, яку держави виділяють для подолання наслідків російської агресії на Сході нашої держави. Петро Порошенко наголосив на важливості зміцнення ролі Європейського Союзу у стабілізації ситуації на Донбасі.

Глави зовнішньополітичних відомств підтвердили, що позиція Швеції та Литви полягає у необхідності продовження санкцій стосовно Росії до повного виконання Мінських домовленостей.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено питанню надання Україні безвізового режиму з боку Євросоюзу. Міністри привітали ухвалення Верховною Радою України «пакету безвізових законів», що сприяють поступу України у виконанні Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для громадян України.

Глави зовнішньополітичних відомств Литви та Швеції заявили, що, попри складний міжнародний порядок денний, українське питання незмінно залишається одним з найбільш пріоритетних для європейської дипломатії.

Після зустрічі відбулося підписання міністрами закордонних справ Литви та Швеції Спільного меморандуму щодо освіти в Україні. Проект передбачає обмін вчителями та студентами зі східних регіонів України.

Прес-служба Президента України