back

Кількість підприємств-боржників стала меншою, проте сума боргу зросла

13-11-2015 | 16:31

Тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій стипендій та інших соціальних виплат розглянула стан погашення боргів перед працівниками підприємств області.

За інформацією заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерини Тимощенко, кількість підприємств-боржників в області скоротилася з 51 до 43. А от сума заборгованого, навпаки, протягом місяця зросла майже на мільйон і склала 24,9 мільйона гривень.

Найбільше заборгували працюючим жителям Чернігова, Ніжина, Прилук – у сумі це 94% загального боргу: близько 17 мільйонів у обласному центрі, 5 мільйонів у Ніжині та півтора мільйони – у Прилуках.

Існують борги із зарплати й у районах області: Бахмацькому, Чернігівському, Варвинському, Коропському та Борзнянському.

Найбільше завинили своїм працівникам ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (3,8 млн. грн), ДП «Чернігівнафтогазгеологія» та його підрозділи у Ніжині та Прилуках (2,7 млн. грн), ПАТ «Чернігівбуд» (2,3 млн. грн).

Як позитив відзначалася відсутність заборгованості перед працівниками сільськогосподарських підприємств та бюджетних установ. Виняток – Вузлова лікарня станції Чернігів, де станом на 1 листопада сума боргу становила 179,3 тисячі гривень. Ситуація ускладнюється тим, що у міському бюджеті Чернігова кошти на утримання цієї установи не передбачені.

Комісія заслухала заступників міських голів Чернігова, Ніжина та Прилук, які з-поміж інших причин виникнення заборгованості назвали відсутність державного замовлення на продукцію підприємств-боржників та втрату значної частини ринку збуту.

Перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, який керував роботою комісії, підбиваючи підсумки засідання, зазначив, що треба вжити всіх можливих заходів для розрахунку з боргами, суворо дотримуватись графіків погашення заборгованості та не допускати її подальшого зростання.


Департамент інформаційної діяльності 
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації