back

У 2016-му ЗНО триватиме з 5 травня до 10 липня

11-11-2015 | 09:05

Про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань цьогорічних випускників йшлося на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово». Директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва повідомила, що Міністерством освіти та науки України 5 листопада затверджено календарний план проведення ЗНО.

Відповідно до цього плану, перший і чи не найважливіший зріз знань – ЗНО з української мови – здійснюватиметься 5 травня. Його вага підсилюється тим, що тільки набравши хоча б мінімум (сто) балів випускник може бути допущений до наступного тестування (щоправда, це не стосується обов’язкового випробування з математики чи історії).

Обов’язковим для випускників цього навчального року стане ще одне тестування: на вибір пропонується математика чи історія України. Тестування з математики проведуть 11 травня, з історії – 13-го. Випускник має право обрати одну з цих дисциплін незалежно від профілю навчального закладу чи класу.

За результатами цих тестувань випускник отримає дві оцінки: ДПА за 12-бальною шкалою та ЗНО за 200-бальною. Дворівневих тестів цьогоріч не використовуватимуть. Реєструватимуть учасників ЗНО з 1 лютого до 18 березня 2016 року.

Особи, які зареєструються для проходження ЗНО, матимуть можливість скласти тести з таких предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова, і обрати не більше чотирьох з них.

Традиційно ознайомитись з процедурою та випробувати свої сили можна буде під час пробного тестування. Реєстрація на нього триватиме з 5 до 30 січня 2016 року. Знання з української мови можна буде перевірити 2 квітня, з решти шкільних наук – 9-го.

У Чернігівській області 5873 випускники загальноосвітніх навчальних закладів (у 2015 році — 6528) складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання як для отримання атестата про повну загальну середню освіту, так і для вступу до вищих навчальних закладів.

Ще однією новацією для випускників стануть змінені правила вступу до вишів. Адже за новим законом вищі навчальні заклади отримали значно більшу самостійність, тому й умови вступу та навчання в них відтепер різнитимуться ще більше. Тому Світлана Сакаєва порадила майбутнім абітурієнтам обов’язково побувати в обраному навчальному закладі у «день відкритих дверей».



Департамент інформаційної діяльності 
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації