back

Єдність Європейського Союзу життєво важлива для нас – Президент під час зустрічі з євродепутатами

06-11-2015 | 07:49

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з делегацією Європейського Парламенту, яка прибула до Києва для участі у Другому засіданні Парламентського Комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом. Глава держави наголосив під час зустрічі, що Україна наполегливо втілює у життя програму реформ у відповідності до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та потребує єдності та солідарності з боку Європейського Союзу як щодо поступу реформ, так і щодо подальшого врегулювання ситуації на Донбасі.

«Єдність Європейського Союзу життєво важлива для нас», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави подякував європейським парламентарям за послідовну підтримку України, насамперед у відстоюванні територіальної цілісності і суверенітету нашої держави та звільненні українських громадян, незаконно утримуваних на території Росії.

Президент особливо відзначив важливість міжнародної єдності щодо подальшого врегулювання ситуації на Донбасі. Україна і надалі розраховує на посилення ролі Європейського Союзу у стабілізації ситуації на Донбасі, враховуючи миротворчий потенціал та досвід ЄС.

Глава держави та члени делегації Європейського Парламенту обговорили прогрес України у виконанні зобов’язань у рамках Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС у світлі розгляду Верховною Радою України пакету відповідних законів, прискорення ратифікації Угоди про асоціацію, а також підготовку до започаткування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з 1 січня 2016 року

.

Євродепутати запевнили, що Європейський Парламент готовий підтримати рішення про надання Україні безвізового режиму у разі позитивної оцінки Європейською Комісією виконання Україною відповідних рекомендацій, а також активно допомагати у контексті проведення консультативного референдуму в Королівстві Нідерланди щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Користуючись нагодою, Глава держави вручив орден «За заслуги» III ступеня членам делегації Європейського Парламенту – депутатам Європейського Парламенту Співголові Парламентського Комітету асоціації Україна-ЄС Андрею Плєнковічу, Петрасу Ауштрявічіусу та Марку Демесмакеру за їх вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини і сучасних надбань.

Прес-служба Президента України