back

Про вакцинацію дітей і не тільки: розмова з Міністром охорони здоров’я України Олександром Квіташвілі

30-10-2015 | 15:23

Сьогодні, 30 жовтня, перебуваючи у Чернігові, Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі зустрівся з представниками засобів масової інформації.

Говорили, в основному, про імунізацію населення. Адже саме з цього приводу Олександр Квіташвілі прибув до обласного центру. На прес-конференції в облдержадміністрації Міністр зазначив, що задоволений тим, як триває в області додаткова вакцинація дітей проти поліомієліту.

— Я особисто переконався, що перший етап імунізації дітей у Чернігові проходить правильно. Чернігівщина може бути гарним прикладом для інших областей,– відзначив він.

Також Міністр акцентував увагу, що така додаткова вакцинація є реагуванням на два випадки захворювання дітей на поліомієліт в Україні. На його думку, необхідно вчити людей відповідально ставитись до попередження захворювань. Також він зазначив, що ця кампанія з імунізації має показати, як у подальшому Міністерству будувати роботу щодо системної вакцинації населення.

Щодо планів на наступний рік – Міністр зазначив, що є попередня домовленість з ЮНІСЕФ щодо закупівлі вакцини проти різних видів захворювань у достатній кількості.

Хвилювало журналістів і питання щодо необхідності проведення щеплення населення від сказу. Міністр зауважив, що знає цю ситуацію. Запевнив, що на наступний рік Міністерством буде заплановано замовлення та закупівлю таких вакцин. Втім, в останні роки від областей заявок на таку вакцину не надходило, а отже, Міністерство її не закуповувало.

Олександр Квіташвілі розповів журналістам про плани щодо розвитку медичного страхування, власне бачення реформування медицини та боротьби з корупцією у галузі.

Цікава позиція Міністра Квіташвілі щодо безкоштовної медицини: на його думку, для всіх громадян обов’язково мають бути безоплатними базові медичні послуги (зокрема, вакцинація, первинна та швидка допомога). А далі мусить включатись диференційований підхід стосовно впровадження платних послуг у медицині, обов’язково — з урахуванням фінансової спроможності кожного окремого громадянина.

 Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації