back

Президент у Ашгабаті вшанував пам'ять Тараса Шевченка

30-10-2015 | 08:15

Президент України разом із дружиною Мариною поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в Ашгабаті та зустрівся з українцями, які живуть і працюють в Туркменістані.

Спілкуючись з представниками діаспори, Президент поінформував про реформи, які відбуваються у державі на шляху до європейської інтеграції, та наголосив на тому, що Україна пам'ятає про своїх громадян, і для нього є надзвичайно важливим зустрітися з українцями, які своєю працею прославляють Україну за кордоном.

Довідка: Ім'я Тараса Шевченка добре відоме в Туркменістані. У травні 1926 року одну з центральних вулиць Ашгабату назвали на честь Т.Г.Шевченка. Тоді ж було встановлено пам’ятник Великому Кобзарю, який простояв 20 років і був зруйнований під час ашгабатського землетрусу 1948 року.

24.03.1972 під час проведення Днів культури і мистецтв України в  Туркменістані в Ашгабаті відбулося відкриття нового пам'ятника Т.Г.Шевченку. Автор пам’ятника – член Спілки художників України М.Г.Лисенко. Погруддя Т.Г.Шевченка виготовлено із бронзи.

У зв’язку з відзначенням 190-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка Посольством України в  Туркменістані було ініційовано питання про оновлення пам’ятника, що знайшло підтримку з боку Уряду Туркменістану та Хякімліка (мерії) Ашгабату. У його реконструкції взяли участь українські компанії.

У вересні 2009 р. пам’ятник Т.Г.Шевченку було реконструйовано та перенесено на нове, більш зручне місце по вулиці Т.Шевченка, розташованій у старовинному сквері.

Біля пам’ятника проводяться численні заходи, присвячені визначним подіям в історії України та вшануванню пам’яті і творчості Великого Кобзаря.

Прес-служба Президента України