back

Обговорено рівень соціально-трудових відносин на Чернігівщини

29-10-2015 | 10:17

Чернігівщина виконує майже всі пункти Генеральної та регіональної  угоди  про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні в повному обсязі.

Проблемним залишається лише питання погашення заборгованості із оплати праці зокрема на підприємствах, що збанкрутіли або призупинили свою діяльність. Про це наголошувалося на вчора, 28 жовтня, на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

До обговорення долучилися представники профспілкових організацій, відповідних структурних підрозділів ОДА та роботодавці. Головуючий — перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

- Важливим досягненням є те, що у бюджетній сфері області повністю ліквідовано заборгованість із заробітної плати. Наступний крок — вирішення цієї проблеми і на економічно активних підприємствах регіону. Варто зазначити, що 10 з них уже отримали замовлення. Значні досягнення має і аграрний сектор. Тож спостерігається позитивна динаміка.  — зазначив він.

Наразі на Чернігівщині активно освоюються інвестиції.

Також роботодавцям рекомендують удосконалювати колективні трудові договори. Це не лише сприятиме прозорості трудових відносин, а й убезпечить обидві сторони у разі необхідності.

В області впроваджуються і нові технології навчання працівників. Найбільш популярні та результативні методи — вебінари та виїзні семінари.

 - Обласна адміністрація робить усе можливе аби не лише утримувати, а й покращувати показники минулих років.  Однак, соціально-економічний стан регіону залежить від якості роботи всіх і  кожного, — наголосив Леонід Сахневич.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації