back

З 21 жовтня розпочалася масова імунізація дітей проти поліомієліту

27-10-2015 | 11:30

В Україні розпочато проведення трьох раундів додаткової вакцинації дітей проти поліомієліту. Перший раунд – з 21 жовтня.

Чернігівщина отримала 55 тисяч доз ослабленої протиполіомієлітної вакцини ОПВЕРО (виробництво Франції).

За інформацією головного позаштатного дитячого інфекціоніста Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувача інфекційного відділення Обласної дитячої лікарні Миколи Картеля, вже майже всі райони області, а також міста обласного підпорядкування отримали необхідну кількість вакцин для безкоштовної імунізації дітей.

Микола Картель повідомив, що для кожної дитини визначається індивідуальна додаткова вакцинація. Для цього слід звернутися до дільничного педіатра, сімейного лікаря, а у сільській місцевості – до амбулаторії та ФАПу. Вакцинація проводитиметься тільки у кабінетах щеплення. Перед її проведенням необхідно пройти обстеження у педіатра та отримати дозвіл на щеплення з обов’язковим урахуванням дозволу батьків. Вакцинація здійснюється рідкою вакциною в об’ємі 2 краплі через ротову порожнину.

За 9 місяців нинішнього року на Чернігівщині вакцинацією проти поліомієліту охоплено лише 16,3 відсотка дітей від запланованого. Лише 5,4 відсотка від планових щеплень отримали діти першого року життя та півторарічного віку. Дещо більший відсоток дітей до 6 років, які пройшли вакцинацію проти поліомієліту, – 33,5.

Тож додатковою імунізацією будуть охоплені діти, які раніше не щепилися як через дефіцит препарату, так і через тимчасові протипоказання.

За попередніми даними, перший раунд вакцинації триватиме не більше трьох тижнів. Це дасть змогу оперативно перейти до другого та третього раундів.

Микола Картель також зауважив, що вакцина проти поліомієліту ОПВЕРО не має протипоказань, пройшла всі випробування, а побічні дії не перевищують подібних дій від інших вакцин – короткочасний підйом температури, тимчасова слабкість дитини, незначні м’язові болі.


За інформацією
Управління охорони здоров’я облдержадміністрації