back

Проект GIZ Україна – задля просування місцевого бізнесу на міжнародному рівні

22-10-2015 | 16:40

Сьогодні, 22 жовтня, в обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч з представниками проекту GIZ Україна (Німецького товариства міжнародного співробітництва в Україні).

Проект представляли його директор Світлана Степащенко та експерти. Детальною презентацією вони продемонстрували значимість проекту для підвищення експортного потенціалу місцевого бізнесу. Проект працює в Україні з 2001 року, проте, на їх думку, недостатньо реалізований у регіонах.

Тож на зустрічі детально говорилося про можливості й перспективи стажування представників місцевого бізнесу в Німеччині. Це, на думку експертів, може бути інструментом для підвищення кваліфікації українських менеджерів у сфері зовнішньоекономічної діяльності, виходу українських підприємств на міжнародні ринки. Адже стажування дає можливість ознайомитися з підприємствами Німеччини зсередини, спілкуватися з їх менеджерами, запозичити бізнес-ідеї, вести переговори з представниками інших країн. Тобто отримати нові компетенції у сферах ведення бізнесу з німецькими та іншими іноземними партнерами.

Українські підприємства, на думку експертів, мають неоціненний потенціал для розвитку на світовому рівні. Головне – правильне позиціонування бізнесу та накопичення досвіду, у тому числі, таких світових лідерів як Німеччина.

Говорили також про важливість участі місцевих підприємств у міжнародних виставках задля перспектив розвитку вітчизняного бізнесу. Такі заходи, на думку експертів, допомагають розвивати уміння презентувати себе, знаходити бізнес-партнера, розуміти його бізнес-культуру.

Від області в зустрічі взяли участь директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юлія Свириденко, Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов, представники об’єднань та асоціацій підприємців області.

Вони підтримали думку, що чернігівці мають бути конкурентоспроможними, щоб «грати на європейському полі» в бізнесі. Тож висловили велику зацікавленість проектом. Говорили про те, що представники чернігівського бізнесу в певній мірі вже долучаються до його реалізації з 2006 року. Зазначили, що місцеві підприємці готові практично використати візит представників GIZ Україна до Чернігова – а саме: не лише ознайомитися з проектом під час семінару, який відбувся 21 жовтня, а й пройти інтерв’ю для можливого подальшого зарахування на стажування. До речі, для проходження стажування в Німеччині є певні обмеження (вікові – до 45 років, мовні – володіння англійською чи німецькою мовами).

Під час зустрічі також обговорили перспективу створення в Чернігові платформи для реалізації проекту задля більш ефективного його просування в області. Висловили переконання, що проект створює чудові умови для розвитку бізнесу. Проте, як ним скористатися, залежить від самих підприємців.


Довідково.

GIZ GmbH є федеральною установою, що підтримується і утримується Урядом Німеччини, створеною для сприяння міжнародній співпраці задля сталого розвитку та проведення міжнародної освітньої роботи. Наразі GIZ працює у 16 країнах світу, в Україні – приблизно у 20 населених пунктах за дорученням чотирьох німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС) та Британського департаменту міжнародного розвитку (DFID). В Україні GIZ налічує близько 90 місцевих та міжнародних фахівців. GIZ має постійне бюро в Україні з 2009 року.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації