back

Електронні державні закупівлі: як це працює в області

12-10-2015 | 16:39

Сьогодні, 12 жовтня, в обласній державній адміністрації відбувся брифінг з питань запровадження електронних державних закупівель.

Говорили про відповідну законодавчу базу, про перші кроки прозорих закупівель в нашій області.

На думку директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юлії Свириденко, електронні державні закупівлі – переконливий важіль у запобіганні корупції, створенні добросовісного конкурентного середовища у сфері державних закупівель. Це дасть реальну економію бюджетних коштів. Також це має полегшити участь бізнесу в державних закупівлях. Директор Департаменту вважає, що перевагами електронних державних закупівель мають скористатися місцеві підприємці. Адже на сьогодні їх участь у державних закупівлях досить слаба.

Юлія Свириденко зазначила, що обласна державна адміністрація вже з вересня цього року офіційно долучилась до участі у пілотному проекті з електронних закупівель. Розпорядники бюджетних коштів поступово почали реєструватися на електронних торгових майданчиках та проводити електронні торги.

Так, всі структурні підрозділи облдержадміністрації – головні розпорядники бюджетних коштів – вже зареєстровані. 17 розпорядників коштів, підпорядкованих ОДА, розпочали 24 електронні закупівлі товарів. 2 процедури вже успішно завершено.

Вісім розпорядників бюджетних коштів, розташованих на території області, але не підпорядкованих ОДА, також розпочали 90 електронних процедур, з яких успішно проведено вже 18.

Перші результати електронних державних закупівель – економія бюджетних коштів понад 40 тисяч гривень. І це лише початок.


Довідково.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року № 501-р запроваджено пілотний проект щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, вартість яких не перевищує допорогових сум (для товарів і послуг – 200 тисяч гривень, для робіт – 1 мільйон 500 тисяч гривень).

Електронні закупівлі здійснюються через автономну систему електронних торгів «ProZorro» (www.prozorro.org), створену з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Система створена без використання державних коштів. На даний час вона формально належить Transparency International Україна – міжнародній організації, яка займається боротьбою з корупцією. Після завершення пілотного проекту заплановано безкоштовну передачу системи державі в особі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Наразі здійснюється розробка відповідної законодавчої бази. В її основу буде покладено чинний Закон України «Про здійснення державних закупівель», доповнений рядом новацій, а також новий законопроект «Про публічні закупівлі».

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації