back

Пенсійні виплати підвищено з 1 вересня 2015 року

05-10-2015 | 15:05

Згідно чинного законодавства з 1 вересня 2015 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – з 949 до 1074 гривень. Це, відповідно, вплинуло на підвищення пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.

Сьогодні, 5 вересня, на брифінгу в облдержадміністрації говорили про здійснення перерахунку пенсій та особливості їх підвищення.

Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Марія Помилуйко зазначила основні категорії осіб, яким підвищено пенсії. Вона акцентувала увагу на індивідуальному підході в нарахуванні пенсій у залежності від страхового стажу, розміру заробітної плати, з якої призначено пенсію, виплат індексації, наявності підвищень та надбавок до пенсії тощо.

Також вона повідомила, що пенсії перераховані незалежно від факту роботи (тобто як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам). Ця норма діє до 1 січня 2016 року.

Перерахунки пенсій, надбавок та підвищень, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму, здійснено за матеріалами пенсійних справ, в автоматичному режимі. Немає необхідності у додатковому зверненні пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

У жовтні кожен пенсіонер у свій день виплати одержить пенсію за жовтень у повному перерахованому розмірі та доплату за вересень.

Підвищені виплати отримають близько 79% від загальної кількості пенсіонерів області (ті, яким згідно чинного законодавства передбачено перерахунок пенсій). Внаслідок проведених перерахунків додаткові видатки на виплату пенсій в області складають 39,4 мільйонів гривень на місяць. Середній розмір підвищення на одну особу – 138,06 грн.


З 1 вересня збільшені наступні виплати:

• мінімальні розміри пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника (що призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), надбавки до пенсій за понаднормовий стаж (що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму);

• мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

• мінімальні розміри пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

• підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги, мінімальні пенсії шахтарів та деякі інші.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації