back

Валерій Куліч: Завдання об’єднаних громад — ефективність управління

29-09-2015 | 16:45

На цьому наголосив голова облдержадміністрації під час «круглого столу» на тему «Спроможні громади – сильна держава», що відбувся 29 вересня.

На засідання були запрошені сільські, селищні голови об’єднаних територіальних громад; голови РДА, де утворились об’єднані громади. До обговорення долучилися і представники Офісу реформ в області, керівники окремих структурних підрозділів ОДА, виконавчий директор Асоціації сільських та селищних рад та перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в області.

— Хочу подякувати керівникам п’яти об’єднаних громад, що насьогодні утворилися в області. Але все нове ставить перед нами і багато нових питань.

Однак, і облдержадміністрація, і Офіс реформ робитимуть все можливе, аби якомога швидше відпрацювати алгоритм дій щодо організаційного становлення та подальшого функціонування об’єднаної громади.

Ваше завдання скористатися цією унікальною можливістю і створити ефективну сітку самоуправління, — зазначив голова облдержадміністрації, звертаючись до керівників об’єднаних громад.

На плечі об’єднаної громади лягає утримання установ бюджетної сфери. Їх кількість залежить від рішення самої громади. Однак, надаватимуться освітня та медична державні субвенції. До того ж, до скарбнички повертатиметься і 60% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Таким чином, кошти залишатимуться ще й на розвиток громади.

— За попередніми розрахунками найвигідніша фінансова ситуація склалася у двох громадах — Деснянській (Козелецький район) і Вертіївській (Ніжинський район). Та в усіх п’яти громадах ще потрібно створити заклади соціального спрямування, але й на це коштів має вистачити, — каже директор Департаменту фінансів ОДА Валерій Дудко.

Не можна не згадати й про те, що «першопрохідців» підтримуватимуть і закордонні партнери. Зокрема, як зазначив керівник Офісу реформ в області Ярослав Жиденко, ЄС виділить Україні близько 90 мільйонів євро для розвитку інфраструктури, створення Центрів надання адміністративних послуг(ЦНАП) та на розробку інвестиційних проектів для об’єднаних громад.

Розробляти ці проекти громадам допомагатимуть безпосередньо в Офісі реформ. До слова, тут і надалі надаватимуть інформаційну підтримку та юридичні консультації.

Наразі реєстрація об’єднаної громади та ліквідації існуючої інституції — доволі складний процес. Втім, уже підготовлено законопроект, у якому процедура і одного, й іншого значно спрощена.

Самі керівники об’єднаних громад, хоч і мають певний острах, однак налаштовані оптимістично.

— Треба рухатися вперед. Існуюча система вже віджила своє. Ми маємо змінюватися.

Адже немає щастя без свободи, свободи — без самоврядування, самоврядування — без конституційності, і жодного із цих великих благ — без сталості і ладу, — наголосила голова Вертіївської сільської ради Олена Теслик.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації