back

Володимир Хоменко завітав на відкриття виставки «України слава стала!»

19-08-2011 | 16:42

Голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко 19 серпня взяв участь у відкритті виставки нових надходжень «України слава стала!» в обласному історичному музеї ім. В. В. Тарновського. Участь у заході взяв також міський голова Чернігова Олександр Соколов.

Володимир Хоменко звернувся до учасників презентації зі вступним словом, у якому наголосив, що нова експозиція присвячена 20-му ювілею незалежності Української держави і наочно демонструє усім охочим основні віхи розвитку України, Чернігівського краю, досягнення відомих представників нашої землі.

"Уродженці Чернігівщини проявили себе в усіх царинах: у державотворенні і громадсько-політичній діяльності, в розвитку промисловості і сільського господарства, стали видатними вченими, спортсменами і діячами культури. Серед них бачимо борців з тоталітарним режимом, найвищих державних урядників – голову Верховної Ради, президента, прем’єр-міністрів, голів Верховного Суду і Конституційного Суду України та генерального прокурора, переможців Олімпійських ігор, лауреатів державних премій і Героїв України.

Вони брали участь у русі шестидесятників і створенні Української Гельсінської Групи; писали текст Декларації про державний суверенітет України і головували на засіданні Верховної Ради УРСР 16 липня під час її прийняття. Чернігівець очолював Центральну виборчу комісію при проведенні Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності України, перших виборах народних депутатів України, виборах першого Президента.

Підпис нашого земляка стоїть під постановою Верховної Ради України, яка проголошує 24 серпня державним святом. На їхню долю випало прийняття Конституції України та запровадження національної валюти, становлення вітчизняної дипломатичної служби. Цей перелік можна продовжувати, адже проголошення незалежності – це тільки початок великої справи з розбудови держави, створення громадянського суспільства. І роботи на цій ниві вистачає всім. ", - наголосив Володимир Хоменко.

У зв’язку з цим символічною є назва виставки, у якій нескладно впізнати відсилання до Державного Гімну України.

Директор музею Сергій Лаєвський провів для почесних гостей екскурсію виставкою, розповівши про представлені на ній матеріали наших земляків, які відігравали помітну роль у процесі державотворення, сприяли створенню позитивного іміджу України на міжнародній арені. Зокрема, на виставці розміщено експонати, присвячені Івану Плющу, Левку Лук’яненку, Леоніду Кучмі, українським спортсменкам Валентині Цербе, Олені Костевич.

Окремі стенди присвячені такому невід’ємному атрибуту державного суверенітету як національна валюта — українській гривні.

"Згадуючи напередодні свята наші досягнення і наших видатних земляків, пам’ятаймо, що кожен з нас кладе свою цеглинку у будівлю держави. І від нашої сумлінної творчої праці залежить красота і міцність нашого спільного дому – України", - підкреслив очільник області.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації