back

Короткий довідник виборця

23-09-2015 | 09:47

25 жовтня 2015 року з 08:00 год. до 20:00 год. проводитимуться чергові місцеві вибори (депутатів та голів сільських, селищних, міських рад).

Для участі у голосуванні з собою необхідно мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України.

Без пред’явлення цих документів ви не зможете проголосувати!

На сьогодні ефективно працює Особистий кабінет виборця, розміщений на офіційному сайті Державного реєстру виборців.

Завдяки цьому інтернет-ресурсу ви за кілька хвилин можете зареєструватися й надіслати електронний запит для перевірки вашого включення до цього Реєстру. Уже наступного дня ви отримаєте відповідь від ЦВК і дізнаєтеся на якій саме виборчій дільниці ви будете у списку виборців, якщо у день виборів будете в своєму місті, селі чи селищі й не потрапите до лікарні.

Із 12 жовтня 2015 року кожен виборець (у разі перебування у лікарні — з 15 жовтня) має право ознайомитися у приміщенні дільничної виборчої комісії (далі — ДВК) зі списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей.

До 14 жовтня 2015 року включно ДВК надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення (у разі перебування у лікарні — письмове повідомлення до 15 жовтня 2015 року), яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців відповідної дільниці, назви всіх місцевих виборів, у яких йому пропонується голосувати, адресу ДВК, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

Якщо виборець у вказані строки не отримав запрошення на вибори, або якщо після ознайомлення з цим запрошенням чи попереднім списком виборців він помітив якісь неточності щодо себе або інших осіб, або не виявив себе/інших осіб у списку виборців виборець має право звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців або ДВК з відповідною заявою до 19 жовтня 2015 року включно (до 22 жовтня до ДВК у лікарні).

Якщо ви захворіли і потрапили в лікарню у своєму місті, то при можливості зверніться до 19 жовтня 2015 року до ДВК виборчої дільниці за місцем проживання щодо можливості там проголосувати, адже включення у списки виборців у лікарні суттєво звужує право голосу на місцевих виборах.

На місцевих виборах ви як член територіальної громади обираєте місцевого голову та депутатів. Тому голосувати можна лише за адресою реєстрації свого житла, а якщо ви у день виборів виїдете за межі свого населеного пункту і не повернетеся до 20:00 год. то втратите право голосу. Обмежене право голосу мають також ті виборці, які голосуватимуть на дільниці в лікарні, якщо вони не повідомлять ДВК своєї звичайної дільниці до 19 жовтня про бажання голосувати там.

На цих виборах право на тимчасову зміну місця голосування відсутнє (виняток складають лише члени ДВК спеціальних дільниць, які включаються у списки виборців на своїй дільниці). Навіть переселенці та біженці з Криму, Луганської та Донецької областей, які тривалий час фактично живуть у вашому місті (селі, селищі) не можуть наразі подати таку заяву і проголосувати, бо це не передбачено законом про місцеві вибори. Переселенці зможуть проголосувати лише у разі, якщо змінять місце проживання (реєстрацію) на фактичне.

Якщо виборець виявив неточності у списку виборців, але пропустив строки подання відповідної заяви до ДВК або органу ведення Державного реєстру виборців, то він може це виправити звернувшись із позовом про уточнення списку виборців до місцевого суду до 22 жовтня 2015 року включно. При цьому державне мито не сплачується. Таке рішення суду виборець має передати відповідній ДВК до 18:00 год. 24 жовтня 2015 року.

Якщо виборець захворів, що призвело до тимчасової нездатності самостійно пересуватися, то він може (особисто, поштою чи через інших осіб) до 20:00 год. 23 жовтня 2015 року звернутися до відповідної ДВК із власноручно написаною заявою про надання можливості проголосувати за місцем перебування. До такої заяви додається довідка про стан здоров’я, видана медичною установою (лікарнею, амбулаторією, ФАП, поліклінікою тощо). ДВК зобов’язана до дня виборів перевірити відомості заяви та довідки і за результатами такої перевірки включити (або ні) виборця до витягу із списку виборців для голосування «на дому».

Якщо у запрошенні виборця є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, але він бажає проголосувати на своїй виборчій дільниці, то йому слід письмово або особисто повідомити про своє бажання відповідну ДВК до 12:00 год. 24 жовтня 2015 року.

У день голосування 25 жовтня 2015 року будь-які зміни у список виборців не вносяться навіть на підставі рішення суду, а ДВК має право лише виправляти неточності та технічні описки в уточненому списку виборців — неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, номера будинку чи квартири.

Завчасно перевірте себе у списках виборців, щоб реалізувати своє право голосу!

Прийдіть 25 жовтня 2015 року на свою виборчу дільницю і проголосуйте за нову місцеву владу!

 

За роз’ясненнями та консультаціями звертайтесь до відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернігівської ОДА, тел. 0462-675-601, e-mail: [email protected]

Графік роботи: з 8:00 год. до 17:00 год. у робочі дні; з 8:00 год. до 17:00 год. у вихідні та святкові дні (13:00 год. до 14:00 год. — обідня перерва).


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації