back

В області знову зафіксовано осередок африканської чуми свиней

08-09-2015 | 10:13

Виникнення нового осередку захворювання африканської чуми свиней (АЧС) стало приводом для зібрання засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА. 7 вересня його провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.

Епізоотичний осередок виник у приватному господарстві громадян, які мешкають у селі Максимівка Ічнянського району. Наявність вірусу АЧС підтвердили лабораторні дослідження патологічного матеріалу. Рішенням комісії у селах Максимівка та Рожнівка оголошено карантин, проведено вилучення та знищення тварин. Власникам свиней буде виплачено компенсацію з обласного бюджету. За рештою території Ічнянського району фахівці ветеринарної медицини встановили пильний нагляд.

Це вже 11 неблагополучний пункт в області, де виявлено збудника АЧС. Варто зазначити, що всі випадки були зареєстровані в приватних господарствах. Це, на переконання членів комісії, свідчить про нехтування громадянами елементарних санітарних правил тримання та вигодівлі свійських тварин. Для людини збудник АЧС не несе ніякої шкоди, однак завдає колосальних економічних збитків державі.

— Ситуація з захворювання на АЧС в країні несе загрозу експорту зерна. Україна може втратити понад 7 мільярдів гривень. Тому подальше недопущення розповсюдження збудника є питанням біологічної і продовольчої безпеки держави, — наголосив заступник директора Департаменту ветеринарної медицини Держветфітослужби України Дмитро Мороз, який приїхав на Чернігівщину для координації дій.

Епізоотична ситуація в області, за словами Леоніда Сахневича, знаходиться під постійним контролем головного управління ветеринарної медицини в області. Проте для недопущення поширення захворювання АЧС вкрай необхідно провести повну депопуляцію свиней у дикій фауні. А великі свиногосподарства регіону терміново потрібно перевести у закритий режим роботи.

За результатами засідання готується відповідне протокольне рішення.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації