04-09-2015 | 09:44
Доходи місцевих бюджетів Чернігівської області зростають і, за підсумками 8 місяців поточного року, склали більше 1,3 мільярда гривень. За інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації, до спеціального фонду надійшло майже 14 мільйонів гривень, решта ж — до загального. Бюджетні призначення виконано більш як на 123%.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року, доходи зросли на 211 мільйонів гривень. Це на 19% більше, ніж торік.
За вісім місяців поточного року податку на доходи фізичних осіб, що займає в структурі доходів місцевих бюджетів домінуючу позицію, отримано більше 696 мільйонів гривень.
Податку на нерухоме майно в частині плати за землю надійшло 222 мільйони гривень.
Фінансові ресурси місцевих бюджетів, як зазначають фінансисти, першочергово спрямовують на оплату праці. Так, у серпні в бюджетах районів і міст обласного значення на це направлено майже 78% усіх видатків, на захищені статті – понад 90%.
Проте на початок вересня заборгованість із оплати праці склала майже 107 мільйонів гривень. Затримки з виплатою заробітної плати пояснюються обмеженістю у місцевих бюджетах області власних доходів, загальною незбалансованістю бюджетів, а також тим, що помісячні розписи субвенцій з державного бюджету не враховують реальну потребу в коштах на утримання установ освіти і охорони здоров’я. Суми освітньої та медичної субвенцій майже всім районам і містам обласного значення менші відповідних видатків 2014 року. Тому помісячний їх розподіл не забезпечує потребу у видатках навіть на оплату праці та енергоносії.
Так, обсяг освітньої субвенції за вісім місяців цього року передбачений у сумі майже 586 мільйонів гривень, а фактичні видатки тільки на заробітну плату та енергоносії загальноосвітніх шкіл склали більше 614 мільйонів гривень. На 10% менша фактичних видатків і медична субвенція. Це свідчить про дефіцит коштів субвенцій з державного бюджету та про потребу області в додатковому ресурсі.
Фахівці запевняють, що заборгованість з оплати праці погашається по мірі надходження власних доходів до місцевих бюджетів, базової дотації, а також освітньої та медичної субвенцій з держбюджету.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА