back

Голова облдержадміністрації провів виїзну нараду у Любечі

11-08-2011 | 16:05

11 серпня під головуванням голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка відбулася чергова виїзна робоча нарада з питань розбудови історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч».

Учасники наради оглянули об’єкти історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» та ознайомилися із скульптурними роботами, виготовленими учасниками симпозіуму скульпторів, який проходив у Любечі протягом минулого місяця. Також вони поінформували голову облдержадміністрації щодо виконання доручень попередніх виїзних нарад, окреслили наступні кроки по реалізації поставлених завдань.

Як зазначив Володимир Хоменко, заходи з розбудови музейного комплексу тривають та знаходяться під постійним контролем обласної державної адміністрації.

До кінця року планується завершити роботи на кам’яниці Павла Полуботка із благоустроєм території, розпочати внутрішнє облаштування печери Преподобного Антонія і повністю розробити проектно-кошторисну документацію по основних об’єктах, головний з яких – безумовно, княжий замок на Замковій горі, де у 1097 році відбувся І з’їзд давньоруських князів.

Стримуючим чинником швидкого проведення робіт виступає недостатнє фінансування. За словами Володимира Хоменка, вагомим внеском у справу розбудови Любеча стала б підтримка меценатів – особливо вихідців з Ріпкинського району, які мають можливість і бажання долучитися до цієї важливої справи, тим самим залишивши добру згадку по собі для багатьох поколінь нащадків.

«Ми активно працюємо над створенням належних умов для того, щоб люди могли доторкнутися до своїх історичних першоджерел – у нас є Любеч, Батурин, Крути, Качанівка та багато інших історичних памяток. Не всі історичні сторінки історії Любеча ще відкриті, але ми проводимо значну роботу для того, щоб відтворити минулу славу міста, яке колись було важливим політичним, економічним та культурним центром Київської Русі», - підкреслив керівник області.Прес-служба облдержадміністрації