back

Обговорено проект регіональної програми підтримки реалізації енергоефективних заходів населення

20-08-2015 | 14:47

В області продовжується робота з реалізації механізмів державної підтримки впровадження енергоефективних заходів у житлових будівлях. Спільно з банківськими установами реалізуються Урядові ініціативи, що стимулюють населення до впровадження енергоефективних заходів. Проте, наразі, населення області з осторогою ставиться до кредитування за державною програмою.

У цілому за час реалізації державної програми в країні видано майже 19 тисяч кредитів (Чернігівська область - 4%).

Для того, щоб допомогти громадянам та об’єднанням співвласників житлових будинків активніше долучатися до цього процесу, в області діятиме регіональна програма підтримки реалізації енергоефективних заходів населення на 2015-2020 роки. Проект цього документу обговорили учасники наради, яку 20 серпня провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.

За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури ОДА, в програмі буде передбачено відшкодування частини відсоткової ставки по кредиту.

Подібні програми вже реалізуються у чотирьох областях України — Вінницькій, Черкаській, Сумській та Львівській. У ряді обласних центрів прийнято відповідні міські програми. Практика показала, що населення цих регіонів охоче бере кредити на заміну вікон, встановлення котлів (не газових), лічильників, утеплення будинків, горищ тощо.

— Винайти кошти для фінансування програми у нинішній час доволі не просто. Адже у першу чергу вони спрямовуються на виплату заробітної плати, на соціальну, бюджетну сфери області. Необхідно продовжити обговорення проекту програми в містах обласного значення, щоб врахувати всі пропозиції, зауваження та напрацювати дієві механізми її реалізації, — підкреслив Леонід Сахневич.

Проект регіональної програми підтримки реалізації енергоефективних заходів населення на 2015-2020 роки планують розглянути та затвердити на сесії обласної ради.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації