back

Держава має збільшити увагу до вирішення проблем людей з інвалідністю - Президент

17-08-2015 | 07:59

Президент Петро Порошенко зустрівся з уповноваженим Президента з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем напередодні звіту України в Організації Об’єднаних Націй.

Глава держави відзначив активну діяльність Валерія Сушкевича. Президент підкреслив, що Україна переживає складні часи і держава має збільшити увагу до вирішення проблем людей з інвалідність. Особливо важлива допомога учасникам АТО, зокрема в питанні протезування та психологічної реабілітації. «Сьогодні це ті люди, які, в першу чергу, потребують уваги, допомоги та психологічної реабілітації, що допоможе адаптуватися і забезпечити нормальну інтеграцію. Держава завжди має бути повернута обличчям до них», - підкреслив Президент.

Валерій Сушкевич доповів Президенту про результати роботи. Так, вдалося знайти компроміс з Урядом та зберегти пільги на проїзд в транспорті для інвалідів, в питанні оподаткування пенсій, а також виплат, вирішено питання щодо фінансування громадських організацій інвалідів.

Уповноважений Президента повідомив про проблеми в питанні протезування, зокрема - загрозу зупинки надання допомоги через корупційні схеми, які існували. «Нам вдалося разом з Міністром соціальної політики та при підтримці Міністра охорони здоров’я знайти механізм, який убезпечить від зупинки протезування», - сказав Валерій Сушкевич. Щодо реабілітації воїнів АТО, то це питання обговорювалось Уповноваженим Президента з Представництвом НАТО в Україні і були досягнуті домовленості про допомогу.

Президент також звернув увагу на успіхи та досягнення українських паралімпійців. «Нам треба удосконалити механізм присудження стипендій Президента України», - сказав Глава держави.


Прес-служба Президента України