back

Головні державні свята Чернігівщина відзначить у єдності та патріотизмі

11-08-2015 | 17:36

Концепцію відзначення Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України у м. Чернігові та області обговорили на засіданні оргкомітету з підготовки і відзначення головних державних свят, яке 11 серпня провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.

— Наше завдання — провести заходи, які б, дійсно, були об’єднуючими для громадян як міста Чернігова, так і всієї області, несли в собі ідею патріотизму, національної гідності, толерантності та прагнення миру, — підкреслив він.

Наразі підготовка до святкувань перебуває вже на фінальній стадії. Відповідним розпорядженням голови обласної державної адміністрації ще у червні затверджено обласний план, яким передбачено цілу низку заходів.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, розпочнеться відзначення державницьких свят 20-21 серпня з тематичної фотодокументальної виставки та відео-конференції «Незалежність України: досягнення та виклики».

22 серпня у центральному парку культури і відпочинку м. Чернігова пройдуть: загальноміське свято-ярмарок та огляд-конкурс квітів і плодів «Щастя краси», ІІІ міський фестиваль мистецтв «Сорока ух», ХІІІ міський фестиваль культури і мистецтв «Серпневий зорепад».

Урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України — 23 серпня — розпочнуться церемонією підняття Державного Прапору на Красній площі міста Чернігова. Тут же, у рамках акції «Я — громадянин України», відбудеться вручення паспортів шістнадцятирічним юнакам і дівчатам з усієї області.

Після цього стартуватиме патріотична акція «Прапор миру», у рамках якої передбачено урочисту пішу ходу від Красної площі – до Катерининської церкви, велопробіг вулицями міста та сплав по річці Десна з великим Державним Прапором України.

Цього ж дня, опівдні, вся Чернігівщина схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання за загиблими у боротьбі за незалежність України, зокрема у зв’язку з подіями Революції Гідності та відстоюванням територіальної цілісності України у районі проведення антитерористичної операції.

А на веслувальній базі КДЮСШ №1 містян та гостей області чекатиме святкова спортивно-масова програма «Козацька слава».

24 серпня, у День незалежності України, у церквах та храмах Чернігівщини заплановано проведення Молитви за Україну, покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку та мітинг біля пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність» у місті Чернігові.

По обіді у центральному парку культури і відпочинку Чернігова відкриється ювілейний X Міжнародний фестиваль національних культур «Поліське коло».

— У заходах з нагоди головних державних свят братиме участь велика кількість громадян. Тому необхідно максимально забезпечити охорону правопорядку та у разі потреби надання медичної допомоги, — наголосив перший заступник голови облдержадміністрації.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації