back

90% медичної допомоги має надаватися на первинному рівні

31-07-2015 | 17:27

Підсумовуючи візит на Чернігівщину, заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський під час прес-конференції для журналістів обласних ЗМІ зазначив:

— В цілому моє враження від перебування в медичних закладах області позитивне. Безумовно, існують проблеми, є питання, над якими потрібно працювати. Ми їх обговорили з першим заступником голови облдержадміністрації Леонідом Сахневичем та начальником обласного управління охорони здоров’я Петром Гармашем. Уже опрацювали певний план дій із залученням фахівців Міністерства охорони здоров’я, фахівців управління для руху вперед.

Нам потрібно концентруватися на розвитку первинної ланки надання медичної допомоги, на засадах сімейної медицини. Необхідно зосередитися також на побудові єдиної оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги у Чернігівській області. Зійшлися й у думці, що треба працювати у спільних робочих групах для покращання якості надання певних видів спеціалізованої медичної допомоги.

У разі побудови ефективної первинної ланки та оперативної служби екстреної медицини, ми зможемо локалізувати понад 90% звернень наших пацієнтів вже на первинному рівні. Решта припаде на вторинний рівень – так званий спеціалізований і високоспеціалізований рівень медичної допомоги.

У реформованій медицині гроші йтимуть за пацієнтом

За словами Віктора Шафранського, після впровадження реформ лікувальний заклад одержить більше прав у розпорядженні коштами, керівництво закладів та створені при них наглядові ради самостійно визначатимуть пріоритетність витрат. Проте й відповідальність за це зросте.

У пацієнтів також з’явиться вибір – у якій поліклініці чи в лікарні та у якого фахівця лікуватися. І чим більше звернеться людей до медустанови, тим більше фінансування вона одержить. Діятиме принцип, коли гроші йдуть за пацієнтом, фінансується не ліжко-місце, а ефективно надана медична послуга.

При цьому понад сорок медичних програм, що реалізуються за державні кошти, продовжать функціонувати.

Відповідаючи на запитання журналістів, заступник Міністра запевнив, що при реформуванні медичної галузі буде враховано територіальні та демографічні особливості кожного регіону, і жителі жодного населеного пункту не залишаться без допомоги медиків.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації