back

Україна та Білорусь: нові напрями торгово-економічної співпраці

24-07-2015 | 12:19

На другий день засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва до її роботи долучилися Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.

— Ми відкриваємо нову сторінку взаємовідносин України та Білорусі з точки зору регіонального розвитку та торгово-економічного співробітництва, - сказав Геннадій Зубко, відкриваючи засідання Міжурядової комісії.

За словами Віце-прем'єр-міністра, на порядку денному роботи комісії — питання регіонального розвитку, взаємовідносин між виробничими підприємствами, транспортні потоки і нові торгово-економічні взаємовідносини.

— Дуже добре, що роботу Міжурядової комісії активізовано. Нагадаю, що вона починала роботу ще у 2002 році за розпорядженням керівників наших держав. І відтоді товарообіг між країнами зріс у рази. Вважаю, що перспективний напрям нашого співробітництва — спільні підприємства зі збору, комплектування та обслуговування сільгосптехніки. Враховуючи, що Україна один із найбільших експортерів зерна, білоруська сільгосптехніка може мати попит в Україні, - упевнений заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.

Питання, які обговорювались у перший день роботи комісії під час засідань робочих груп, будуть відображені у протоколі. На думку урядовців двох країн, перспективними напрямками міждержавної співпраці є промисловий комплекс, локалізація виробництва білоруського машинобудування на українській території та створення спільних підприємств у Білорусі.

До того ж, зважаючи на актуальність регіонального розвитку, прикордонні регіони України та Білорусі можуть контактувати напряму і налагоджувати співпрацю між собою без посередників. Саме тому засідання комісії відбувається у Чернігові.

Як відомо, Міжурядова українсько-білоруська комісія з питань торгово-економічного спіробітництва працює у Чернігові протягом 23-24 липня. Результати спільної роботи представників урядів, міністерств та відомств, а також економістів двох держав втіляться у підсумковому протоколі. У пленарному засіданні комісії також беруть участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська та перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Голібаренко.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації