back

Відкриття ХІ Всеукраїнської школи з прав людини для молодих активістів

21-07-2015 | 16:17

ХІ Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів розпочала свою роботу 20 червня у Чернігові. Навчальна сесія, організована Українською Гельсінською спілкою з прав людини за фінансової підтримки програми USAID "Права людини у дії", розрахована на дев'ять днів і проходить в рамках заходів Освітнього дому прав людини в Чернігові. Також вона є навчальним заходом Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

За словами координатора Всеукраїнської освітньої програми (ВОП) «Розуміємо права людини» Сергія Бурова, Школа для молодих активістів відіграє центральну роль у програмі, адже її випускники протягом десяти років постійно засвідчують свою спроможність успішно втілювати власні ініціативи у сфері правозахисту.

— Програма ґрунтується на усвідомленні того, що освіта у відповідній сфері є активною дією на захист прав людини. Після завершення Школи її випускники продовжували працювати, ми разом включаємося в роботу, і тому можна назвати багато прикладів, — зазначив Сергій Буров.

Із 144 претендентів на участь у цьогорічній школі компетентне журі відібрало 23 учасників з усіх регіонів України. Слухачів очікує здобуття знання і навичок щодо практичних механізмів захисту прав людини в процесі громадської та професійної діяльності, а також цікавих знайомств із іншими активістами.

Перший день тренінгу минув у знайомстві учасників одне з одним та ознайомленні з основами прав людини. Також були заняття із форум-театру під керівництвом представника мінського «Правозахисного центру «Вясна» Андрія Палуди.

У програмі – лекції та тренінги від провідних українських і зарубіжних експертів з філософії та еволюції прав людини, національної та міжнародних систем їх захисту, основ конфліктології, нетворкінгу і використання мобільних засобів для висвітлення громадської активності і з інших тем.

Школа завершиться 28 липня публічною акцією у Чернігові, яка стане практичним результатом навчання з планування і втілення ініціатив на захист суспільних інтересів.


За повідомленням
Освітнього дому прав людини
в Чернігові