back

Кулаком законності вдаримо по бандитах – Президент

16-07-2015 | 08:00

Президент Петро Порошенко на нараді з керівниками силових структур та правоохоронних органів у Мукачевому заявив про початок системної боротьби з правопорушеннями в області.

Ми маємо захистити людей. Сьогоднішній день має стати відкриттям нової, чистої сторінки в історії Закарпаття, – наголосив Президент.

Президент констатував:

– Система державного управління на Закарпатті повністю прогнила. Саме тому новопризначені посадовці мають спільними зусиллями змінити ситуацію в регіоні. Нова сильна потужна влада на Закарпатті має сформувати кулак законності, правопорядку та вдарити ним бандитів, які сьогодні грабують народ України, – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що призначені нові керівники управлінь СБУ та МВС у Закарпатські області є досвідченими та незаплямованими правоохоронцями.

Президент підкреслив, що необхідно у короткі терміни налагодити ефективну спільну роботу митників, прикордонників, співробітників МВС, СБУ та прокуратури.

- Тоді народ повірить, що наміри щодо рішучості у боротьбі з корупцією у нас реальні, – сказав Петро Порошенко. - Щоб перемогти, нам потрібно позбавити криміналітет фінансового живлення. Це стане можливим, коли ми надійно перекриємо кордон для контрабанди, – наголосив він.

Президент повідомив, що планує провести консультації щодо ефективної боротьби з контрабандою з очільниками країн-сусідів України на західному кордоні.

- Контрабанда з цього боку не може відбуватися без того, щоб з іншого боку кордону її не чекали, – зазначив Президент.

Глава держави наголосив, що будуть об’єднані зусилля з іншими країнами для ефективної боротьби з контрабандою.

- Контрабанда кинула виклик державі. З одного боку, є об’єднані бандити, а, з іншого, – люди, які віддають останнє на те, щоб забезпечити фінансування оборони і реформування країни, – підкреслив Президент.

Говорячи про правопорушення навколо видобутку бурштину, Глава держави заявив:

- Як ми і обіцяли, боротися зі злочинною групою щодо бурштину починаємо системно, послідовно, і цей злочин буде припинено.

За словами Президента, «хвіст піджали, видобуток припинився, сидять і міркують, чи це компанія на тиждень». Президент наголосив на необхідності припинення незаконного видобутку та прийняття Верховною Радою Закону про видобуток, який створить правові підстави для його існування і забезпечить, щоб, з одного боку, люди не втратили робочі місця, а, з іншого, держава отримувала надходження до державного бюджету.

Перший заступник Голови Державної фіскальної служби Сергій Білан повідомив, що сьогодні було вилучено 82 кг бурштину, який незаконно намагалися на вантажному автомобілі вивезти за межі України. За його словами, затримані члени організованого злочинного формування. Орієнтовна вартість вилученого бурштину складає 4,5 млн гривень. Президент зазначив:

- Ці 4,5 млн гривень викрадені у тих воїнів, які воюють на Сході країни. Це один БТР, якого нам так не вистачає там і який дивним чином виявився відсутнім у Мукачевому, коли треба було проводити операцію по зачистці. Думаю, що буде дуже символічно, що на ці гроші ми купимо БТР і забезпечимо Закарпаття надійними інструментами для захисту і боротьби проти бандитів та терористів.

Глава держави привернув увагу нового очільника області Геннадія Москаля до ще однієї проблеми – вирубки лісів, та повідомив про своє доручення розпочати фінансові перевірки експорту лісу.

Президент відзначив, що, згідно з новим Законом, з 15 липня починається набір за конкурсом кадрів до нової Прокуратури.

- Так само буде відбуватися і щодо суддівського, і щодо митного корпусів, – додав Петро Порошенко.

Глава держави висловив сподівання, що завтра Верховна Рада затвердить зміни до Конституції щодо децентралізації.

- Ми зможемо налагодити ефективну звітність влади перед громадою. Відбудеться перезавантаження влади, і буде проводитись жорстка програма відновлення правопорядку, – заявив Петро Порошенко.

Президент також відзначив важливість залучення інвестицій до Закарпаття.

- Всі, хто будуть мати можливість і бажання чесно працювати, знайдуть у Закарпатті надійний захист і привабливий інвестиційний клімат, – сказав Президент, додавши, що буде знайдено кроки і з підтримки гірських районів.


Прес-служба Президента України