back

Президент заявив про повну підтримку очищення Прокуратури від корупції Віктором Шокіним та Давидом Сакварелідзе

15-07-2015 | 08:45

Президент Петро Порошенко підписав затверджений Верховною Радою Закон про зміни до Закону «Про прокуратуру». Підпис під документом Глава держави поставив у присутності Генерального прокурора Віктора Шокіна та його Першого заступника Давида Сакварелідзе.

Президент зазначив:

- Нашою спільною роботою розпочинається реформування радянської системи Прокуратури.

Глава держави подякував за величезну роботу, проведену по підготовці цього Закону, а також висловив подяку народним депутатам, які підтримали його.

- Прошу негайно розпочати впровадження цього Закону, який дасть можливість сотням працівників ззовні стати прокурорськими працівниками через процедуру відкритого конкурсу и створити соціальні ліфти, які дадуть можливість діючим працівникам прокуратури через конкурсні комісії зайняти місце у прокурорському керівництві, – сказав Президент.

Президент наголосив, що його позиція, як Глави держави, повністю збігається з позицією Генерального прокурора Віктора Шокіна та Першого заступника Генерального прокурора Давида Сакварелідзе щодо нульової толерантності до корупції.

- Боротьба із корупцією на сьогоднішній день є першим пріоритетом нашої діяльності, причому як всередині Прокуратури, так і в цілому в країні. Перші результати, які сьогодні є і які є дуже обнадійливими, дадуть нам можливість і в подальшому працювати над очищенням влади, – заявив Президент.

Президент Порошенко заявив про повну підтримку Віктора Шокіна та Давида Сакварелідзе.

- Головне, що ви обидва маєте тверду підтримку Президента і тверду підтримку суспільства. Оновлена прокуратура – це те, що суспільство хоче бачити, – сказав Глава держави.

Говорячи про резонансну справу щодо затримання високопосадовців Прокуратури, Президент заявив:

- Ця справа буде доведена до кінця. Це – принципова позиція Генерального прокурора, його заступника, всієї нашої команди, – заявив Президент.

Генеральний прокурор Віктор Шокін заявив:

- Цей Закон є першим правовим актом, який дозволить створити дійсно нову Прокуратуру». «Буде нова хвиля боротьби з корупцією у прокуратурі, бо очищення прокуратури – вимога сьогодення, – наголосив він.

- Я, як Генеральний прокурор України, буду все робити для повного очищення прокуратури. Впевнений, що ми разом з Давидом та його підрозділом доведемо це до завершення, – заявив Віктор Шокін.

Давид Сакварелідзе висловив подяку Президентові за підтримку нової концепції реформ Прокуратури України. За його словами, вже завтра розпочнеться реорганізація.

- Реформу неможливо зупинити, вона отримала підтримку Президента, громадськості, Віктора Миколайовича, і ми робитимемо все можливе, щоб система рухалась уперед, очищувалась, – сказав він.

Давид Сакварелідзе відзначив, що позитивним рішенням стало створення спеціального управління з розслідування злочинів, вчинених прокурорами.

- Вже є перші результати. Вже наші працівники повірили, що це можливо. Недоторканих немає, – заявив він.


Прес-служба Президента України