back

На Чернігівщині триває підготовка до опалювального сезону 2015-2016 років

09-07-2015 | 15:37

Питання підготовки і роботи господарського комплексу та соціальної інфраструктури в осінньо-зимовий період 2015-2016 років обговорено 9 липня на черговому розширеному засіданні обласного оперативного штабу, яке провів перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

— Перебіг підготовки до опалювального періоду, на жаль, є складним. Залишається багато питань зі встановлення лічильників, обстеження та ремонту інженерних мереж. У той же час ситуацію може значно покращити надходження до області 60 мільйонів гривень компенсації з різниці в тарифах, — повідомив Леонід Сахневич.

За словами начальника управління енергетики та житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації Андрія Яроша, до зимового періоду підготовлено 42,9% житлового фонду, 41,3% котелень та 41,6% теплових мереж.

Водопровідно-каналізаційне господарство в цілому готується до зими відповідно до планів і на даний час рівень підготовки в середньому становить 41,7% від намічених обсягів.

Важливою складовою у забезпеченні стабільного енергопостачання є розрахунки за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги. Їх обсяг перед ПАТ «Облтеплокомуненерго» сягає 97%, ПАТ «Чернігівобленерго» — 97,5%, ПАТ «Чернігівгаз» — 96,3%.

КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» проводить ремонт та перевірку роботи котлів та турбогенераторів. Запаси вугілля на ТЕЦ складають 45 тисяч тонн. І ще близько 15 тисяч тонн буде підвезено найближчим часом. Належне функціонування компанії ускладнене значним падінням, у порівнянні з минулим роком, рівня води у річці Десна.

Представник ПАТ «Чернігівобленерго» розповів про підготовку графіків відключень електроенергії у зимовий період. Адже ліміти споживання електрики, встановлені для області Національною комісією з державного регулювання в енергетиці та комунальних послуг, менші, ніж у минулому році.

Для безперебійного постачання газу ведеться обстеження ГРП та газових мереж. Заборгованість за спожитий газ в області склала трохи більше 16 мільйонів гривень. Серед районів найбільшу суму боргу мають Носівський – 2,3 мільйони гривень, Прилуцький, Ічнянський — по 2 мільйони гривень, Козелецький — 1,1 мільйона гривень.

Послуги з постачання і транспортування газу відтепер здійснюватимуться двома різними компаніями. Постачанням газу населенню займатиметься ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ». Його директор Іван Луста розповів, що зі всіма бюджетними установами та домогосподарствами будуть укладені тристоронні угоди на споживання газу. Цей процес поступовий і передбачає розсилку необхідних документів поштою та організацію виїзних приймалень у населених пунктах.

Також про перебіг підготовки до опалювального періоду прозвітували керівники Ніжинської та Прилуцької міськрад.

На завершення засідання Леонід Сахневич закликав присудніх докласти всіх зусиль для того, щоб область була готовою до перебігу осінньо-зимового періоду 2015-2016 років.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації