back

Президент України: Без довіри людей не буде успіху

08-07-2015 | 17:46

Сьогодні, 8 липня, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч перебував в Одесі на розширеній нараді під головуванням Президента України Петра Порошенка.

У нараді взяли участь голови обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівники центральних органів влади та правоохоронних органів. Президент поставив низку завдань щодо укріплення безпеки в регіонах, боротьби з корупцією та контрабандою, а також щодо активного впровадження реформ, зокрема – залучення інвестицій. Президент наголосив на необхідності прискорення реформ, оскільки Український народ, суспільство вимагає швидкого результату.

Глава держави позитивно оцінив перші активні реформаторські дії голови Одеської обласної державної адміністрації Михеїла Саакашвілі та наголосив на важливості поширення цього позитивного досвіду в інших областях України.

Президент заявив про «потужну атаку на нову українську владу» з протидії реформам, зокрема, у соціальних мережах. «Хай вся Одеса і вся Україна сьогодні відчують, що я як Президент України надаю повну підтримку головам обласних державних адміністрацій у рішучій боротьбі з корупцією, рішучій і прозорій роботі з реформування України», – заявив Петро Порошенко, пообіцявши сприяти ініціативам та обміну досвідом.

Президент позитивно оцінив резонансну спільну операцію СБУ та ГПУ із затримання корупціонерів в прокуратурі та відмітив рішучі реформаторські кроки в системі правоохоронних органів, назвав патрульну поліцію, яка почала працювати в Києві і скоро запрацює в Одесі, «візитною карткою українських реформ». «Очевидними є дві тенденції. З одного боку, суспільство, втомлене війною та економічними негараздами, які поглиблюються через російську агресію, і ми з розумінням ставимося до цього. З іншого боку, – воно справедливо чекає реформ, вимагає реформ і забезпечує потужну громадську підтримку реформ», – зазначив Президент.

Говорячи про спротив реформам з боку «потужної коаліції з тих, кому прищемлені хвости», Президент зазначив: «Олігархія з низкою кишенькових мас-медіа, корумпована бюрократія, п’ята колона. Виступати проти змін вони не наважаються, але значну частку «заработаного непосильным трудом» готові витратити на дискредитацію реформ та чорний піар проти України».

Президент доручив всім головам облдержадміністрацій до 1 листопада запровадити електронні закупівлі, відзначивши, що з початку року Міністерство оборони зберегло 450 мільйонів гривень завдяки системі електронних закупівель.

Глава держави наголосив, що реалізація всіх реформаторських планів можлива лише за умови підтримки всього суспільства. «Проблема не лише в тому, щоб рішуче боротися з корупцією, протистояти пропагандистським атакам, якими зараз намагаються дискредитувати владу. Проблема – донести до кожного українця, що на сьогоднішній день ми ефективно впроваджуємо реформи. Електронні закупівлі, скорочення неефективних чиновників, боротьба з корупцією і робота силовиків, ефективна взаємодія з АТО і допомога українським військовим, залучення іноземних інвестицій. Ми маємо не лише робити, але й інформувати про це суспільство. Бо настрій, тонус, переконаність у перемозі суспільства – це ключовий чинник реформ. Немає довіри людей – немає успіху реформ», – заявив Президент, додавши, – Коли ми кажемо про прозорість влади, говоримо і про ефективну інформаційну політику, на якій я наголошую».


Прес-служба Президента України