back

Родинам мобілізованих і загиблих у зоні АТО – увага та допомога, регіону – безпека

07-07-2015 | 17:26

Представляючи Валерія Куліча на посаді голови облдержадміністрації 31 березня, Президент України поставив чіткі завдання: гарантувати безпеку мешканців прикордонної області, завершити поточну та провести наступні хвилі мобілізації, гідно зустріти демобілізованих бійців.

Як запевнив сьогодні на прес-конференції представників ЗМІ очільник області, ці питання знаходяться на його особистому контролі.

Після довгої епопеї з переносом термінів повернення бійців 13-го та 41-го батальйонів, які понад рік воювали у зоні АТО, після неодноразових звернень голови ОДА до Генштабу України це питання вдалося вирішити.

Напередодні Дня Перемоги очільник області зустрівся зі звільненими з полону трьома військовослужбовцями та їх родинами.

Я на сьогоднішній день можу констатувати, що жодного бійця з Чернігівщині у полоні не знаходиться.

Спільно з Адміністрацією Президента ми допомогли хлопцям пройти курс лікування та реабілітації у клінічній лікарні «Феофанія». Це перший випадок, коли бійці лікувались у закладі такого рівня, - повідомив Валерій Куліч.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо мобілізації, він зазначив, що завдання п’ятої черги в області виконані на 104%. На порядку денному – проведення шостої.

Облдержадміністрацією ініційовано новий механізм виконання мобілізаційного завдання по транспорту — відновлення техніки, яка перебуває на балансі Збройних Сил України як надлишкове майно. Це питання вдалося вирішити після того, як голова ОДА особисто проінспектував всі військові частини, які дислокуються в області. Завдяки цій інновації під час 5-ої хвилі мобілізації у підприємств області не був вилучений жоден транспортний засіб.

Для налагодження комунікації влади з волонтерами радником голови ОДА призначено Сергія Воробйова – громадського діяча та активного волонтера.

У квітні, на поминальному тижні, і у червні, до Дня Конституції, проводилось «Родинне коло» — захід із психологічної та моральної підтримки членів сімей загиблих в АТО та під час Революції Гідності.

Ми поступово, крок за кроком вирішуємо питання соціального захисту таких родин. Для оперативного реагування я вніс пропозицію щодо проведення щомісячних зустрічей керівництва ОДА з членами сімей загиблих для вирішення нагальних проблем, - повідомив Валерій Куліч.Прес-служба облдержадміністрації