back

Валерій Куліч зустрівся з сім’ями загиблих учасників АТО та Революції гідності

29-06-2015 | 14:59

У рамках третього етапу акції «Родинне коло Чернігівщини», що відбувався протягом 28-29 червня у м. Чернігові, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч зустрівся з родинами загиблих учасників Революції гідності та антитерористичної операції. У зустрічі також взяли участь керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, волонтери, психологи та юристи.

— Головна мета сьогоднішньої зустрічі — почути проблеми, які вас турбують на сьогодні. З’ясувати, у чому потребуєте максимальної підтримки, для того, що б ефективно допомогти, — наголосив Валерій Куліч, звертаючись до присутніх. Він також зауважив, що основним на сьогодні завданням є налагодження роботи державних установ таким чином, щоб вони працювали на благо людей.

— Не все безумовно вдається, але я впевнений— багато що залежить від всіх нас. Як що кожен у своїй хаті, подвір’ї, районі почне наводити порядок, ми його наведемо і в області, і в державі загалом. Не треба чекати все від держави, треба кожному брати і робити життя кращим, — підкреслив керівник області, характеризуючи ситуацію в країні.

Під час бесіди, члени сімей загиблих учасників АТО задавали свої питання та розповідали про свої проблеми голові облдержадміністрації. За їх словами, наболілим на сьогодні залишається проблема з пільгами на пасажирські перевезення. Відміна пільг на міжміські маршрути дуже боляче вдарила по родинам загиблих. Перевізники відмовляються перевозити безкоштовно ці категорії громадян. Але, як зазначив Валерій Куліч, пільги на міські та приміські маршрути ніхто не відміняв. Отже, перевізники порушують законодавство.

— На кожен факт порушення, ми будемо чітко реагувати. Потрібно лише з письмовою заявою звернутися до облдержадміністрації, або Єдиного волонтерського центру, — акцентував очільник області. На його переконання, вирішити ці проблеми допоможе монетизація пільг в країні.

Для врегулювання проблеми наразі, вже найближчим часом буде проведено засідання «круглого столу» за участю перевізників, представників громадських організацій, які опікуються сім’ями загиблих, а також правоохоронців, працівників ДАІ та прокуратури.

Важливим також є питання забезпечення сімей загиблих учасників АТО житлом.

— Урядова програма на придбання житла для цієї категорії громадян щойно розпочала діяти. Необхідні кошти надійдуть і до нашої області, але отримають їх тільки ті сім’ї, що стоять на квартирному обліку. Тому, наразі потрібно зробити все, щоб сім’ї загиблих, якім необхідно житло, його отримали, — констатував Валерій Куліч. Він запевнив присутніх, що триматиме це питання на особистому контролі.

Турбує родини загиблих і питання виготовлення і розміщення на будівлях шкіл меморіальних дошок. Деякі керівники загальноосвітніх закладів відмовляються від цієї роботи. Тому, голова облдержадміністрації поставив завдання керівництву відповідного структурного підрозділу — провести аналіз, де навчались загиблі та вжити відповідних заходів впливу.

Загалом, за півтори години спілкування, родини загиблих учасників АТО та Революції гідності порушили цілу низку нагальних питань. Серед них, влаштування дітей до садочків, отримання державних нагород загиблих, дія «гарячої» телефонної ліній Департаменту соціального захисту населення ОДА, вирішення питань, що потребують законодавчих змін тощо.

На завершення зустрічі, Валерій Куліч аргументував, що таке спілкування є дуже корисним і потрібним. Він запропонував Єдиному волонтерському центру узагальнювати проблемні питання та у подальшому раз на місяць проводити подібні зустрічі.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації