back

Президент провів нараду щодо виконання Україною вимог для введення ЄС безвізового режиму

17-06-2015 | 07:40

Президент Петро Порошенко провів нараду щодо виконання Україною вимог для введення Європейським Союзом безвізового режиму для українських громадян.

Президент поставив завдання до 17 серпня підготувати оновлений звіт про виконання рекомендацій Європейської комісії. «Маємо плідно працювати», - сказав Глава держави, звертаючись до присутніх.

Президент наголосив, що робота над безвізовим режимом повинна бути пріоритетом всіх гілок влади. «Завдання, які стоять перед нами, які записані в план є абсолютно чіткими та конкретними», - підкреслив Глава держави.

Виконання плану потребує чіткої та злагодженої роботи Уряду, Верховної Ради, профільних відомств і РНБО, особливо в ухваленні та впровадженні низки законів. Президент підкреслив, що левову частину цих питань можливо вирішити ще під час цієї сесії Парламенту.

За словами Президента, необхідно звернути увагу на пріоритетність вирішення таких питань: створення моделей первинної ідентифікації фізичних осіб та інтегрованого управління кордоном, який передбачає включення пунктів пропуску до баз даних Інтерполу, комплексне вирішення питання покращення умов мігрантів та біженців та вироблення єдиного підходу для реформування системи правоохоронних органів. Президент висловив сподівання, що вже цього тижня Верховна Рада ухвалить низку законів стосовно змін до закону про прокуратуру, закони про національну поліцію та реформування правоохоронних органів. «Просив би разом з СБУ приділити максимально увагу запровадженню нормативно-правового регулювання в сфері захисту свідків», - сказав Петро Порошенко, звертаючись до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Президент зазначив, що ця система в тому числі необхідна для ефективної роботи Національного антикорупційного бюро.

Глава держави поставив завдання максимально швидко запустити роботу Національного антикорупційного бюро, Національного агентства із запобігання корупції, спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Президент також позитивно оцінив звільнення голови Державної міграційної служби, зазначивши, що найближчим часом буде призначений досвідчений фахівець. Глава держави очікує стратегічного бачення розвитку державної міграційної політики, а також посилення функціональних можливостей Державної міграційної служби в сфері виявлення та протидії нелегальної міграції та ефективної співпраці з профільними відомствами держав-членів ЄС.

У нараді також взяли участь Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, Секретар РНБО Олександр Турчинов, заступники Глави АПУ Валерій Чалий та Дмитро Шимків, керівник Державної прикордонної служби Віктор Назаренко, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Міністр юстиції Павло Петренко, Міністр соціальної політики Павло Розенко, заступники міністрів та Генерального прокурора, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.


Прес-служба Президента України