back

Лінії оборони будує вся Україна – Президент оглянув будівництво фортифікаційних споруд у Донецькій області

12-06-2015 | 07:52

Під час робочої поїздки до Донецької області Президент оглянув будівництво фортифікаційних споруд. Глава держави зазначив, що в цілому не має серйозних зауважень до будівництва.

За словами Президента, дякуючи Мінським домовленостям, Україна отримала час для того, щоб здійснити перегрупування військ, оновлення та відновлення боєздатності техніки, провести навчання військових та укріпити лінію оборони опорними пунктами.

Президент повідомив після огляду, що всього заплановано спорудження близько 300 фортифікаційних споруд. За «першим проектом» 100 опорних пунктів вже повністю готові. «За першим проектом означає, що в процесі будівництва військові і проектанти додали значну кількість змін, які підвищують рівень ефективності опорних пунктів та комфортність для українських воїнів, що будуть використовувати їх, боронячи державу», - уточнив Президент.

Ця робота проводиться Збройними Силами у взаємодії з визначеними місцевими адміністраціями. «Будівництво здійснюються з повним використанням того досвіду, який вже мають українські військові. І ми вперше застосували процедуру, коли закріпили обласні адміністрації, 22 обладміністрації, за кожним опорним пунктом. Лінії оборони будує вся Україна», – наголосив Петро Порошенко. При цьому, за його словами, левову частину робіт виконують підрядники з Донецької області і це дозволяє забезпечити роботою людей в регіоні.

Президент відзначив, що обсяги і темпи будівництва оборонних споруд безпрецедентні. Глава держави підкреслив, що до середини липня має бути завершено будівництво опорних пунктів. «Єдине, що цьому перешкоджає - окремі пункти на першій лінії. Ми вимушені були внести зміни в проект, бо під вогнем проводити бетонні, певні види будівельних та земляних робіт просто неможливо», - зазначив Петро Порошенко. За його словами, в проект опорних пунктів були додані конструкції та обладнання, які швидко монтуються, в тому числі продемонстровані броньовані конструкції.

Президент наголосив, що, попри те, що будівництво ведеться у військовий час, було використано процедури мирного часу, ринкові механізми, зокрема тендери. Загальна вартість будівництва всіх оборонних споруд оцінюється в близько 1 млрд гривень.

Глава держави відзначив високий рівень взаємодії гілок влади у цьому процесі. Там, де не вистачало діючих нормативних актів, Президент ініціював зміни до законодавства, які оперативно приймала Верховна Рада.

«Тут люди працюють 24 години на добу, щоб захистити Батьківщину», – наголосив Петро Порошенко. Президент підкреслив, що в цьому питанні влада не допустить «показухи», бо від якості оборонних споруд залежить безпека та обороноздатність українських захисників. Глава держави закликав підтримати українських військових під час інформаційної війни, яку веде агресор. «Не допускайте брехні на адресу української армії. Повірте, ті реформи та зміни, які зараз відбуваються в ЗСУ та для оборони країни, революційні. Є недоліки – їх треба швидко усувати, а не дискредитувати армію та Україну», - наголосив Глава держави.

Президент оглянув опорний пункт – систему комунікацій, контрольно-спостережний пункт, укриття, систему траншей і захисні метало-бетонні контейнери.


Прес-служба Президента України