back

Їхніми іменами назвуть вулиці і школи – Президент вручив державні нагороди захисникам Донецького аеропорту

11-06-2015 | 07:46

Президент вручив державні нагороди українським військовим, які захищали Донецькій аеропорт. Серед нагороджених – «кіборги» та батьки і дружини загиблих героїв, в тому числі і родина старшого лейтенанта Івана Зубкова, який, попри важке поранення, не залишив поле бою і до останнього продовжував боротьбу із ворогом.

«Сьогодні ми зібралися для того, щоб віддати належну шану і нагородити наших героїв – найкращих українських чоловіків, які стали справжньою українською легендою. Патріотизм і любов до рідної землі – ось де причини їх надзвичайної звитяги», – сказав Петро Порошенко, звертаючись до присутніх.

«Кришився бетон, не витримував метал, обрушувалися стіни – «кіборги» стояли. Не здавалися ворогу, навіть тоді, коли вони втрачали найдорожче – своє життя», – такими словами Президент розпочав церемонію нагородження.

Президент вручив Зірку Героя України (посмертно) батькам і дружині Івана Зубкова, відважного українського воїна, який, ризикуючи життям, врятував життя своїх побратимів в Донецькому аеропорту. Глава держави від імені всього Українського народу подякував батькам героя за те, що вони виховали такого сина, на прикладі якого будуть виховуватися покоління українських патріотів і українських воїнів.

«Я пишаюся тим, що Україна має таких воїнів: важко поранені, вони не залишають своєї боротьби, не залишають бойових побратимів. Разом з Іваном Зубковим пішли у вічність непереможеними Юрій Осаулко, Василь Григорьєв, Руслан Коношенко. Надзвичайно важливо, щоб ми пам’ятали про них», – сказав Президент.

«Я би дуже хотів, щоб їхніми іменами називалися вулиці, школи, бо це є наше – наша війна за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність. Маючи таких воїнів, ми в цій війні обов’язково переможемо. Герої не вмирають», – сказав Глава держави.

Мати Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова Антоніна Петрівна подякувала за високу нагороду і висловила переконання, що справу її сина доведуть до кінця його бойові побратими. «Україна стане незалежною, вільною, європейською державою», – сказала мати Героя.

Президент подякував присутнім на церемонії представникам Світового Конгресу українців та української діаспори з Канади за допомогу та підтримку українських підрозділів, яку вони надали в найважчі часи становлення української армії і продовжують надавати через проект «Підтримай солдата», в якому беруть участь канадські родини українського походження, надаючи безпосередню допомогу родинам українських воїнів. «Завдяки вашій небайдужій позиції в Україні народився такий рух, який немає аналогів в світі, – волонтерський український рух по усьому світу, без якого перемагати було б неможливо. Україна – в нашому серці, і Україна у нас одна», – заявив Петро Порошенко.

Віце-президент Світового Конгресу українців Олена Кошарна наголосила: «Ми – одна українська сім’я. Не важливо, який у нас паспорт – канадський чи український». «Війна торкається кожної української сім’ї, і ми в діаспорі це відчуваємо», – сказала вона.

Побратими Івана Зубкова продемонстрували невеличкий фільм про нього, присвячений захисту аеропорту в Донецьку.

Президент Світового Конгресу українців Євген Чолій запевнив Президента і присутніх в тому, що українська діаспора та Світовий Конгрес українців докладуть усіх зусиль, щоб Українській народ, який здобув перемогу на Євромайдані, зазнав другу велику перемогу – «коли вижене чужі російські війська з території України, і Україна буде процвітати як незалежна європейська держава».

Іван Іванович Зубков – заступник командира роти вогневої підтримки по роботі з особовим складом окремого аеромобільного батальйону 95 окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України. З 18 січня 2015 року безпосередньо приймав участь у проведенні штурмових дій по деблокуванню підрозділів, які обороняли Донецький аеропорт. Старший лейтенант вміло керував оборонним боєм, в найскладніші моменти викликаючи вогонь артилерії на себе. Особисто прикривши відхід підрозділу, загинув в результаті підриву бойовиками другого поверху нового терміналу.


Прес-служба Президента України