back

Обговорено питання розробки проекту землеустрою щодо відведення земель РЛП «Ялівщина»

10-06-2015 | 14:09

9 червня заступник голови обласної ради Валентин Мельничук провів нараду стосовно розробки проекту землеустрою щодо відведення земель РЛП «Ялівщина».

У ній взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів Арсен Дідур, депутат обласної ради Анатолій Шурда, директор комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», депутат обласної ради Анатолій Мороз, в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерина Тканко, представники головного управління Держземагентства в області, управління архітектури і містобудування міської ради, громадськість, в т.ч. члени Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації.

Валентин Мельничук нагадав присутнім, що 28 березня 2014 року рішенням 19 сесії обласної ради шостого скликання створено РЛП «Ялівшина» на площі 168,7 га, а 17 червня 2014 року рішенням 20 сесії було створено КЗ «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради». Також було прийнято клопотання до Чернігівської міської ради щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для функціонування регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

20 червня 2014 року Чернігівська міська рада прийняла рішення, яким надала дозвіл комунальному закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною орієнтовною площею 168,7 га за рахунок земель запасу комунальної власності міської ради для функціонування РЛП «Ялівщина» з подальшою передачею зазначених земельних ділянок до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, при умові розроблення та затвердження в установленому порядку землевпорядної документації протягом року. У вересні минулого року визначено виконавця землевпорядних робіт – ПП «Десна -експерт-М».

За словами керівника, вже протягом кількох місяців триває розробка проекту землеустрою. Разом з тим, під час засідання за «круглим столом» в Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації, яке відбулося 13 травня 2015 року, прозвучала інформація, що розроблений проект відведення землі розрахований на меншу площу, а не на 168,7 га, як було передбачено рішенням обласної ради. У зв'язку з цим Валентин Мельничук наголосив на необхідності вивчити і обговорити зазначену ситуацію та надати свої пропозиції.

Представник розробника ПП «Десна-експорт-М» Ігор Дорошенко презентував присутнім проект землеустрою щодо відведення земель РЛП «Ялівщина» та розповів про особливості підготовки технічної документації із землеустрою.

Після гострої дискусії учасники наради рекомендували розробнику проекту уточнити інформацію щодо власників та користувачів земельних ділянок на територіях, які не увійшли в проект землеустрою щодо відведення земель до регіонального ландшафтного парку, та обговорити це найближчим часом.За інформацією
Чернігівської обласної ради